Elektronikos atliekas iškeitė į krepšinio varžybas
Lietuvos moksleiviai jau spėjo įsitikinti, jog surinktas nebenaudojamas elektronikos atliekas galima iškeisti į krepšinio varžybas. Tai padarė beveik 1000 Lietuvos moksleivių šį sekmadienį Kauno „Žalgirio” arenoje stebėję įtemptą Lietuvos krepšinio grandų – Kauno „Žalgirio” ir Klaipėdos „Neptūno” – dvikovą.
Prie Elektronikos platintojų asociacijos organizuojamo projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” prisijungę moksleiviai vos per 1 mėnesį surinko virš 20 tonų elektronikos atliekų, o didžiausius kiekius perdavusių mokyklų mokiniai buvo pakviesti į mėgstamos komandos krepšinio varžybas. „Labai smagu, jog mokiniai rodo iniciatyvą ir siekia geriausių rezultatų, o tai daryti juos motyvuoja noras susitikti su mūsų komanda. Linkiu, kad moksleiviams niekada nepritrūktų entuziazmo visose srityse, įskaitant ir aplinkosaugą“, – po varžybų su malonumu moksleiviams dalindamas parašus ir asmenukes kalbėjo „Žalgirio“ puolėjas Darius Songaila.
Nuo sugedusių ausinukų iki didžiulių kiekių televizorių ir net šaldytuvų – visa tai atsidūrė specialiose prie mokyklų įrengtose aikštelėse, iš kurių vėliau prietaisai buvo išvežti saugiai utilizuoti ar perdirbti. Akcijoje moksleiviai aktyviai dalyvavo patys bei įtraukė tėvus ar net bendruomenes. „Aš asmeniškai padedant tėvams iš namų atvežiau nebenaudojamą skalbimo mašiną“, „Aš prisidėjau atnešdamas seną virdulį“, „O aš – televizorių“ – savo indėliu prie laimėjimo gyrėsi Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos moksleiviai, užsiminę, jog kai kurie tai darė nesitikėdami, jog turės progą vykti į Kaune vyksiančias varžybas.
Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška teigė, kad mokyklos vis aktyviau jungiasi prie akcijos. Entuziazmo tikrai netrūko nei iš pirmą kartą projekte dalyvaujančių mokyklų, nei ir iš tų, kurios aktyviai dalyvavo praėjusiais metais. Tikime, kad šiame etape tarp laimėtojų nepatekę moksleiviai nenuleis rankų, kaip kad krepšininkai rungtynių metu rodė savo užsispyrimą ir kovingumą iki pat paskutinės minutės“, – sakė M. Varaška.
Pirmajame akcijos etape dalyvavo 80 Lietuvos mokyklų. Keletas mokyklų surinko 2 ar net 3 tonas elektronikos atliekų. Šiuo metu skaičiuojami jau ir antro etapo rezultatai, kurio metu dalyvaujančių mokyklų moksleiviai aktyviai rinko nebeveikiančias baterijas. Projektas finišo tiesiąją pasieks pavasarį. Gegužės mėnesį bus susumuoti trijų etapų rezultatai ir paskelbti konkurso nugalėtojai. Laimėjusi mokykla gaus progą pas save pasikviesti „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ ar „Neptūno“ krepšinio komandą.