Europos supratimo apie antibiotikus savaitė paminėta Raseiniuose
Europos supratimo apie antibiotikus diena Lietuvoje ir visoje Europoje kasmet pažymima lapkričio 18 d. Šios dienos tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, apie 2017 m. lapkričio 16 d. Raseinių rajono savivaldybės administracijos salėje, kartu su Higienos institutu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu ir Raseinių rajono savivaldybe organizuotą tradicinę mokslinę – praktinę konferenciją, tema „Antimikrobinio atsparumo problemos ir sprendimo būdai“. Renginio tikslas – informuoti apie naujoves antimikrobinio atsparumo srityje, skatinant diegti jas kasdieniniame darbe bei stiprinti bendradarbiavimą, sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemas. Konferencijoje, skirtoje gydytojams, slaugytojams ir visuomenės sveikatos specialistams, dalyvavo daugiau kaip 70 specialistų.
Konferencijos dalyvius pasveikino ir palinkėjo produktyvaus darbo Raseinių rajono savivaldybės mero patarėjas Algimantas Mielinis.
Konferencijos pranešėjai, kompetentingi savo sričių specialistai ir praktikai, išanalizavo įvairias temas: šeimos gydytojo vaidmuo antimikrobinio atsparumo valdyme, teisingas antibiotikų skyrimas pirmojoje grandyje, su neracionaliu antibiotikų skyrimu susiję klinikiniai atvejai bei antibakterinio gydymo principai vaikų ligų gydytojo darbe, Raseinių rajono ir kitų Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų kompensuojamųjų antibiotikų išrašymo vaikams pokytis, pateikti 2015 metais Kėdainiuose atliktų antibiotikų vartojimo ir elgsenos, susijusios su savigyda ir profesinės veiklos sąsajomis tyrimų rezultatai, Clostridium difficile epidemiologinė situacija Kauno apskrityje bei Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės veiklos patirtis bei perspektyvos.
Diskusijų metu aptarta dar viena antimikrobinio atsparumo valdymo priemonė – imunoprofilaktika. Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės narė, LSMUL VšĮ Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vaikų ligų gydytoja Ilona Stirbienė pabrėžė vaikų ir suaugusiųjų skiepijimų svarbą ne tik, valdant virusines ir bakterines infekcijas, bet ir antimikrobinį atsparumą. Mažėjant ligų, nuo kurių saugo skiepai, paplitimui, mažėja ir antibiotikų poreikis bei suvartojimas. Gripo skiepai sveikatos priežiūros darbuotojams – priemonė sustabdyti gripo plitimą asmens sveikatos priežiūros įstaigose bei darbuotojų namuose ir kitoje artimoje aplinkoje – pabrėžė gydytoja.