„Karjeros dienos“: investicijos į karjeros planavimą atsiperka
Rasti kvalifikaciją ir patirtį atitinkantį darbą – iššūkis ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių jaunuoliams, nes jie dažniau priimami į laikinus darbus, pasirašo terminuotas darbo sutartis ar priimami dirbti tik dalį dienos. Siekiant parengti studentus sėkmingai karjerai, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vakar prasidėjo jubiliejinį – 10-ąjį kartą – organizuojamos „Karjeros dienos“.
Lietuvoje praėjusiais metais jaunimo nedarbas sumažėjo iki 17,5 proc. Lietuvos darbo biržos duomenimis, tik apie dešimtadalis 15–25 m. darbo nerandančių jaunuolių – aukštųjų mokyklų absolventai.
„Pažvelkime į Vokietiją, Prancūziją ar Jungtinę Karalystę: stabilus šių šalių augimas garantuotas dėl stiprios pramonės. Augant Lietuvos ūkiui ir ekonomikai, reikia vis daugiau fizinių, technologinių mokslų atstovų, vadybininkų, tačiau vien paklausios profesijos ieškant darbo nepakaks: įgyti darbo patirties galima jau mokantis universitete, o karjeros renginių metu jaunuoliai mokomi deramai pristatyti save, susipažįsta su potencialiais darbdaviais“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
Architektūros, Statybos ir Aplinkos inžinerijos fakultetų absolventai yra įsidarbinimo lyderiai – darbus randa atitinkamai daugiau nei 97, 96 ir 93 proc. absolventų. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys puikius absolventų įsidarbinimo rezultatus, yra asmeninės savybės, socialiniai ryšiai, darbo patirtis bei studijos VGTU.
„Studijos yra tarsi namo pamatai – nuo jų viskas prasideda, tačiau koks bus galutinis rezultatas priklauso nuo statybų eigoje atsirandančių faktorių ir įdėtų pastangų. Taip pat ir su karjera – iš pradžių pasirenki studijų kryptį, o vėliau įgytas žinias, elgesio modelius išbandai praktikoje. Natūralu, jog planuodami savo karjerą jauni žmonės kartais jaučiasi sutrikę – rinka šiandien siūlo daug galimybių. Kuo anksčiau pradedi domėtis realiu darbu, tuo labiau didėja tikimybė atrasti sėkmę“, – sakė „Karjeros dienose“ dalyvaujančios įmonės „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis.
„Geriausio darbdavio“ rinkimuose Lietuvoje („CV Online“) 2-ąją vietą šiemet laimėjusios bendrovės vadovas pridūrė, jog vertinamos naujų darbuotojų savybės yra motyvacija, imlumas ir atvirumas dinamiškam darbui.
„Kilk aukščiau. Karjeros dienos 2015“ – du mėnesius VGTU vykstantis studentų karjeros festivalis. Šiemet ketinama organizuoti daugiau nei 50 atvirų paskaitų, kurias ves didžiausių Lietuvos korporacijų ir įmonių – „Hanner“, „Re/Max Lietuva“, „Teo“ ir „Lietuvos energija“ – vadovai, darbuotojai.
Studentai susitiks ir su Lietuvos įžymybėmis – televizijos žvaigždėmis Martynu Starkumi, Arūnu Valinsku, oro akrobatu Eltonu Maleckiu ir kitais, dalyvaus profesionalų rengiamose CV redagavimo dirbtuvėse ir simuliaciniuose darbo pokalbiuose. Kovo 19-ąją vyks karjeros kontaktų mugė, kurioje šiemet dalyvaus dukart daugiau įmonių nei praėjusiais metais. Vyks diskusija „Kokių specialistų reikia ateičiai?“, kurioje dalyvaus ir įžvalgomis dalysis verslo lyderiai, VGTU rektorius ir jo komanda. Balandį studentai vyks į įmonėse organizuojamas ekskursijas.