Patikslintas socialinės paramos teikimo reglamentavimas
Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisoms, kuriomis įtvirtinama, kad piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti nepanaudotos savivaldybių biudžetų lėšos galės būti naudojamos tik socialinės apsaugos sritims finansuoti. Šios nepanaudotos savivaldybių biudžetų lėšos taip pat galės būti skirtos savivaldybės administracijoje dirbančių socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti. Už naujas nuostatas balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 11 parlamentarų.
Priimtais pakeitimais Seimas nusprendė patikslinti piniginės socialinės paramos skyrimo vertinimą ir į asmens ar asmenų pajamas neįskaityti dalies uždirbamų darbo užmokesčio pajamų. Pagal pataisas apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas bus neįskaitoma 15 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui, 20 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius), 25 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių), 30 proc. – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius), 35 proc. – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).
Be to, skiriant piniginę socialinę paramą, į bendrai gyvenančių asmenų gaunamas pajamas nebus įskaitoma išmoka vaikui, mokama pagal Išmokų vaikams įstatymą.
Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, dėl piniginės socialinės paramos galės kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, administraciją.
Siekiant, kad socialinė parama, skiriama kitais Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nenustatytais atvejais, būtų veiksmingesnė, nuspręsta papildyti socialinės paramos rūšių sąrašą naujomis formomis, numatant teisinį pagrindą savivaldybėms skirti ne tik vienkartinę pašalpą, bet ir tikslinę, periodinę, sąlyginę pašalpas.