Atšvaitų gamybos akcija finišavo Butrimonių gimnazijoje
Alytaus rajono socialinių pedagogų metodinis būrelis kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniuoju tyrėju – bendruomenės pareigūnu Donatu Katlausku visą lapkritį ir dalį gruodžio mėnesio Alytaus rajono ugdymo institucijoje organizavo ir vykdė prevencinę akciją „Pasigamink atšvaitą pats!“. Renginio metu 5-7 klasių mokiniai turėjo galimybę parodyti savo kruopštumą bei kūrybiškumo įgūdžius patys susikurdami ir pasigamindami atšvaitą tokį, kokį norėtų visada segėti.
Pareigūnas D. Katlauskas akcentavo, jog atšvaitų tikslas – kad tamsiu paros metu juos nešiojantys būtų saugūs kelyje. Svarbu atminti, kad esant prastam matomumui bei tamsiam paros metui, svarbu ne tik turėti atšvaitą, tačiau ir tinkamai jį nešioti:
- atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių;
- pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku prisegame prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje;
- atšvaitą – juostelę lengvai uždedame ant drabužių rankovės (truputi aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.
Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis pastebi, kad nepaisant perspėjimų apie atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą, vis dar ne visi mokiniai ar jų artimieji tamsiuoju paros metu vykdami į mokyklą ar darbą, laukdami stotelėse atvykstančio autobuso yra prisisegę atšvaitą ar turi kitą šviesą atspindinti daiktą. Tėvai privalo pasirūpinti, kad jų nepilnamečiai vaikai turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.
Bendruomenės pareigūnas D. Katlauskas primena, kad artėjant gražiausioms metų šventėms kasmet šalyje dėl neatsargaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis (fejerverkais, petardomis) nukenčia nemažai žmonių. Pagrindinės priežastys, dėl kurių dažniausiai susižalojama – pirotechnikos naudojimas nesilaikant jos naudojimo instrukcijos, savadarbių, nekokybiškų gaminių naudojimas, tėvų neatsakingumas (vaikai sprogdina pirotechnikos priemones be suaugusiųjų priežiūros) ir chuliganizmas ‒ įžūlus tyčinis viešosios tvarkos pažeidimas (pirotechnikos gaminių mėtymas į žmones, po automobiliais).
Būkime atsakingi: kiekvienas pasirūpinkime savo ir savo artimųjų saugumu!