Ant Kuršių marių ledo – poledinės žūklės mėgėjai
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai paskelbus, kad Kuršių marių ledo storis ties Nida siekia daugiau 10 centimetrų, Neringa sulaukė žinių apie gausias gretas poledinės žūklės mėgėjų, šį savaitgalį užplūsiančių pusiasalį. Planuojančius savaitgalį leisti ant Kuršių marių ledo, Neringos savivaldybė įspėja, kad atvirų vietų vis dar yra, o Pervalkoje ir Juodkrantėje ledas yra nepakankamo storio ir ant jo nerekomenduojama lipti.
Kuršių marių ledo storis ir orų prognozės pastarąją savaitę Neringoje tapo aktualiausia tema. Skambučiai bei užklausos dėl poledinės žūklės galimybės Neringos savivaldybę užplūdo iš visos Lietuvos. Atmosferą kaitino ir vis pasirodančios naujienos apie pavienius, neįtikėtinai sėkmingus bandymus gaudyti agurkais kvepiančią žuvį.
Neringos savivaldybės saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklės numato, kad lipti, vaikščioti, čiuožti asmenims ant užšalusių vandens telkinių ledo, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 10 cm. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos šiandien paskelbtais duomenimis, Kuršių marių ledo storis ties Nida siekia 16 centimetrų.
Atviros vietos – toliau nuo kranto, nesaugu ties Pervalka ir Juodkrante
Neringos savivaldybė atkreipia dėmesį į tai, kad nors vadovaujantis oficialiais duomenimis, galima teigti, kad Kuršių marių ledas yra pakankamo storio išlaikyti poledinės žūklės mėgėjus, padėtis yra netolygi. Matavimai atliekami tik dviejose taškuose – ties Nida (gyvenvietės uostu) bei Vente, tad kitose vietose visuomet reikia būti budriems. Atvirų vietų vis dar matoma nutolus toliau nuo kranto, nesaugus ledo storis yra ties Pervalka ir Juodkrante.
Neringos savivaldybė primena, kad ledu rekomenduojama eiti pramintu keliu, čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo, tvirta lazda tikrinant ledo stiprumą. Jei sudavus į ledą lazda pasirodo vanduo, būtina grįžti į krantą. Ledu einant grupei žmonių, laikomasi ne mažesnio 5 metrų atstumo tarp kiekvieno žmogaus. Einant ledu, aplenkiamos užneštos sniegu arba pripustytos ledo vietos, atidžiai tikrinamas ledo stiprumas prie kranto. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas.
Su savimi būtina turėti smaigus, kuriuos reikia laikyti tokioje vietoje, kurioje juos būtų galima greitai ir lengvai pasiekti ir panaudoti įlūžus į ledą. Teisė žvejoti fiziniam asmeniui valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose tik įsigijus žvejo mėgėjo bilietą (išskyrus asmenis, turinčius nemokamą žvejybos teisę.
Mėgėjų žvejybos taisyklės numato, kad prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, esančios 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos. Pasibaigus žvejybai, surinktas komunalines atliekas privaloma išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.
Žvejų mėgėjų patogumui Nidoje ir Preiloje, populiariausiose žvejų susitelkimo vietose, pastatyti mobilūs biotualetai bei konteineriai šiukšlėms. Nidoje – Purvynės gatvėje (prie žvejų sandėlio) bei ties gyvenvietės uostu. Preiloje – gyvenvietės pakraščiuose bei prie Preilos-Pervalkos bendruomenės namų.
Susiorientuoti, kur geriausiai kimba stinta ir kur saugiausios vietos poledinei žūklei padės pramoginę žvejybą organizuojantys ir pavėžėjimo paslaugas teikiantys vietos gyventojai (informaciją apie jų teikiamas paslaugas rasite socialiniame tinkle „Facebook“).
Poledinės žūklės sezoną tūrėtų vainikuoti vasario 2-4 dienomis vyksianti „Stintapūkio“ šventė, kurios neatsiejama dalis – tradicinio žvejybos būdo „bumbinimo“ demonstravimas bei žūklės varžybos „Nidos blizgė“ (www.visitneringa.lt).
Įvykus nelaimei – nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu: 112. Kviečiantis pagalbą telefonu 112 labai svarbu trumpai, bet tiksliai nusakyti: kas atsitiko ir kur esate, kiek yra nukentėjusiųjų, kokios pagalbos reikia, kas dar gali atsitikti. Jeigu tiksliai nežinote savo buvimo vietos, tuomet praneškite ką aplinkui matote ar neseniai matėte.