Vilkaviškio kultūros centre atidaryta paroda „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“
Vasario 9-osios pavakare, Vilkaviškio kultūros centre įvyko parodos „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“ atidarymas.
Šią parodą susirinkusiesiems pristatė jos sudarytojas žurnalistas Vilius Kavaliauskas. Jis papasakojo daug įdomių faktų apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Petro Klimo gyvenimą, užimtas svarbias pareigas, visuomeninę veiklą, siekį stiprinti lietuvybę, sunkią gyvenimo pabaigą.
Parodoje „Petras Klimas: visada ieškojau Lietuvos“ ir to paties pavadinimo knygoje – dar neskelbti P. Klimo rašytiniai dokumentai, šeimos archyvo nuotraukos, Nacionalinės bibliotekos fonduose saugoma medžiaga.
P. Klimas (1891–1969 m.) – vienas jauniausių Vasario 16-osios akto signatarų. Jis aktyviai dalyvavo rengiant šį svarbiausią Lietuvos istorijoje dokumentą – mokslo istorikas prof. Libertas Klimka rašo, kad Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas yra suredaguotas P. Klimo ranka. Lietuvių konferencijoje P. Klimas buvo išrinktas į Lietuvos Tarybą, tapo jos generaliniu sekretoriumi, o kartu – ir pirmuoju laikraščio „Lietuvos aidas“ redaktoriumi.
Visą likusį gyvenimą P. Klimas skyrė gimtajam kraštui ir jo žmonėms. Deleguotas į diplomatinę tarnybą, buvo paskirtas Lietuvos užsienio reikalų ministru. Dėl didelės išminties ir užsienio kalbų mokėjimo, gebėjimo savo analitiniuose laiškuose perteikti šalies vadovams perspektyvą ir rodyti demokratijos kelią, P. Klimas buvo tituluojamas geriausiu Lietuvos atstovu užsienyje.
P. Klimo rašytinis palikimas – dešimtys autorinių knygų, prisiminimų tomai, diplomatinės korespondencijos šūsnys. Jos gula į milžinišką išminties lobyną, vis įrašydamos naujus lapus į Lietuvos istoriją.
Renginio metu taip pat pristatyta Aleksandro Merkelio knyga apie Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną, kurią taip pat išleido V. Kavaliauskas.
Skambiomis melodijomis renginį papuošė Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis, vadovaujamas Raimondos Kurauskienės.