A. Vivaldžio garsus „sušildė“ Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos trečiokai
Kovo trečiosios vakarą, italų dvasininko, baroko kompozitoriaus, smuikininko Antonijaus Vivaldžio gimimo dienos išvakarėse, Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje suskambo „Keturi metų laikai“.
Jau septinti metai, kai Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos trečiokai su klasių mokytojomis rengia parodą, kurioje susilieja „Keturių metų laikų“ nuotaikos ir temos su kasmet kitokiomis muzikos ir meno suvokimo formomis, technika, spalvomis. Šiemet parodoje vyrauja juoda ir balta muzikos girdėjimo prizmė, kuri, mokyklos direktorės Virginijos Vitunskaitės teigimu, metus „susmulkina“ ne tik į metų laikus, bet ir į parą – dieną ir naktį. Diena siejasi su balta spalva, naktis – su juoda. Abi spalvos yra achromatinės, nepriklauso nei šiltų, nei šaltų spalvų grupei, jos tampa šiltomis arba šaltomis, priklausomai nuo į jas įdėto pigmento. Kokius žiūrovai matys parodos eksponatus, priklauso nuo jų nuotaikos, įsivaizdavimo, mokinių perteiktų vaizdų sukeliamų fantazijų. Tokiu būdu juodi ir balti darbai „nusispalvins“ ir susijungs į spalvotus labai skirtingus žiūrovų mintimis susietus „Keturių metų laikus“, įvairiaspalves nuotaikų gamas.
Parodos idėjos autorė muzikos mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė sukaustė dėmesį įdomiai perteikdama A. Vivaldžio biografijos faktus, trečiokai muzikavo fleitomis. Trečiokų mokytojos – Asta Lesvinčiūnaitė, Laima Aleknavičienė, Veneta Baliukonienė vadovavo mokinių veltų, klijuotų, pintų, pieštų darbelių gamybai.
XVII amžiuje A. Vivaldžio kurta muzika buvo inovatyvi, laužanti tradicines schemas – kaip ir šiuolaikinių trečiokų darbai – labai skirtingi, nuotaikingi, atskleidžiantys gilias autorių idėjas, stebinantys „Keturių metų laikų“ nuotaikų perteikimu. Visą kovo mėnesį kviečiame į Jurgio Kunčino viešąją biblioteką apžiūrėti Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos trečiokų darbų parodą, kur kiekvienas trečiokų rankų darbo „natoje“ atras savo spalvą, išgirs Vivaldį kitaip.