Lygumų pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+ K2“ ir eTwinning projekte
Lygumų pagrindinės mokyklos (Pakruojo r.) bendruomenė dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+ K2“ ir eTwinning projekte kartu su partneriais iš Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Turkijos. Projekto tikslas – kultūrinis Europos šalių įvairovės pažinimas, mokinių kūrybiškumo ugdymas ir dalyvių komunikacinių gebėjimų gerinimas.
Įgyvendinant šio projekto veiklas kovo 3-7 dienomis vyko antrasis partnerių susitikimas Bulgarijoje, Sofijoje, „Narodni Buditeli“ mokykloje. Į susitikimą vyko Lygumų pagrindinės mokyklos mokytojos Kristina Vaičiulienė, Ilona Miežienė, Sigita Šileikienė.
Susitikimo veikla prasidėjo nuo pažinties su mokykla „Narodni Buditeli“. Susitikome su mokiniais, pedagogais, lankėmės pradinio ugdymo, anglų kalbos, informacinių technologijų, muzikos pamokose, aptarėme mokymosi metodus, vaizdines priemones, naudojamas technologijas. Pastebėjome nemažai bendrų sąsajų, pasidalinome bulgarams nauja integruotų pamokų patirtimi.
Į susitikimą vykome pasiruošę – kiekvienos šalies mokytojams ar mokiniams teko pristatyti savo kraštą ir mokyklą. Vyko projekto logotipo konkursas. Buvo pateikti partnerių moksleivių darbai. Geriausią logotipą rinko ne tik susitikimo svečiai, bet ir gausi mokyklos bendruomenė. Laimėtoju tapo vienas iš bulgarų mokininių darbų. Renginį paįvairino pradinių ir vyresnių klasių muzikiniai pasirodymai.
Vėliau kiekviena šalis pristatė pirmajame susitikime Graikijoje numatytą veiklą – sukurtą pasaką su 7 raktiniais žodžiais. Ypač žaismingai mokinių kūrybos pasaką inscenizavo bulgarai. Kitų šalių atstovai darbus pristatė nacionalinėmis ir anglų kalbomis įgarsintose skaidrėse.
Aptarę nuveiktus darbus sėdome planuoti veiklą Portugalijoje balandžio mėnesį vyksiančiam susitikimui. Sugalvojome užduotį moksleiviams – dainuos gimtąja kalba apie vasarą ir angliškai pristatys jos turinį partneriams. Išklausėme projektui sukurtą radijo šaukinį, jis bus naudojamas mokyklų radijo programose.
Po intensyvios darbinės veiklos buvome pakviesti mokytis tradicinių bulgariškų šokių ir apsilankėme kasmet mokyklos bendruomenės organizuojamame labdaros vakare – „Bulgarijos talentų ir mokinių koncerte“. Renginyje ypač žavėjo nuoširdi atmosfera, dainos ir nacionaliniai šokiai.
Susitikimo metu susipažinome ir su Bulgarijos sostinės kultūriniu paveldu. Pasivaikščiojome plačiomis miesto gatvėmis, aikštėmis. Aplankėme įdomias šv. Nikolajaus, šv. Sofijos cerkves. Išsamiai apžiūrėjome šalia Sofijos esančią į UNESCO paveldą įtrauktą Boyana bažnyčią. Boyana bažnyčia geriausiai žinoma išskirtinėmis 13 – ojo amžiaus freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos. Šios freskos – vienos geriausių Bulgarijos viduramžių meno pavyzdžių.
Vykome į pietus nuo Sofijos esantį miestą Blagoevgradą, ten ragavome bulgarų kulinarinio paveldo patiekalų. Pakeliui aplankėme kalnuose įsikūrusį Rila vienuolyną, saugomą UNESCO. Didingas vienuolyno kompleksas sužavėjo iš pirmo žvilgsnio. Įspūdį dar labiau stiprino nuo vienuolyno atsiveriantis vaizdas į Rilos kalnų viršukalnes. Pažintį su Bulgarijos istorija baigėme Panagiurištės istorijos ir paveldo muziejuje. Ten apžiūrėjome archeologinius radinius, etnokultūrinio paveldo pavyzdžius.
Kelios viešnagės dienos Bulgarijoje greitai prabėgo. Atsisveikinome su partneriais ir laukiame kito susitikimo Portugalijoje.