Aloyzo Petriko literatūrinė premija – Jurgai Vilei ir Linai Itagaki
Pirmąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už komiksų knygą vaikams „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“).
Premijos steigėjas ir mecenatas – verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas. Premija skiriama už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui. Šia premija pratęsiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus premijos, įsteigtos 1933 metais, tradicija. Anuomet šios premijos iniciatorius buvo tuolaikinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Aloyzas Petrikas (1893–1964).
Šiemet premijai taip pat buvo pasiūlyti: Daiva Čepauskaitė (eilėraščių knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“), Neringa Dangvydė (knyga „Vaikas su žvaigžde kaktoje“), Violeta Palčinskaitė (poezijos knyga „Eilėraščiai iš namų“), Rebeka Una (knyga „Šeštadienį, aštuntą valandą“), Vilė Vėl (apysaka „Pereik tiltą, kvaily“), Sigitas Poškus (knyga „Šokanti karvė, arba Maišatynė“), Giedrė Rakauskienė (knyga „Dramblys ir antis“).
Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai – Donatas Petrošius, Renata Šerelytė ir Regimantas Tamošaitis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nariai – Gintarė Bernotienė ir Donata Mitaitė.
Jurga Vilė Vilniaus universitete, Filologijos fakultete studijavo prancūzų filologiją, Paryžiaus Naujosios Sorbonos universitete Paris III įgijo Vaizduojamųjų menų bendrųjų mokslų diplomą DEUG; studijavo Filmų archyvavimą ir restauravimą. Šiuo metu gyvena Ispanijoje, veda – lietuvių kalbos pamokas Almerijos regione gyvenantiems lietuviams (Lietuvių mokyklėlė „Vaivorykštė“). Kino ir teatro festivalių koordinatorė, vertėja.
Lina Itagaki studijavo Vytauto Didžiojo universitete anglų kalbą ir literatūrą, papildomai mokėsi japonų kalbos. Dalyvaudama studijų mainų programoje išvyko į Tokiją, studijavo tarptautinę ekonomiką ir verslo administravimą. Į Lietuvą sugrįžo po šešerių metų, įstojo į Vilniaus dailės akademiją (grafika). Klaipėdos lėlių teatre dirba dizainere, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete – komunikacijos koordinatore, Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Meno kieme dėsto japonų kalbą ir veda kūrybines dirbtuves.
„Sibiro haiku“ – vienos šeimos tremties istorija. Knyga išleista 2017 m. (antras leidimas – 2018 m.). J. Vilė ją skyrė aštuoniasdešimtmetį pasitinkančiam savo tėčiui, kuris į Sibiro tolius buvo ištremtas ankstyvoje vaikystėje. Kalbinama autorė sako, kad knyga gimė norint išsaugoti tėčio tremties istoriją, o taip pat su ja supažindinti tiek savo, tiek visos Lietuvos vaikus.
Kultūros ministerijos organizuojamame „Knygos meno“ konkurse šios knygos dailininkei Linai Itagaki paskirta pagrindinė Metų premija už inovatyvų aktualios temos pateikimą, taiklų šrifto panaudojimą, jo dermę su įtaigiomis iliustracijomis knygoje.
Birželio 28 d. 17.30 val. Rašytojų klube (Lietuvos rašytojų sąjunga, K. Sirvydo g. 6, Vilnius) laureatėms bus įteiktas diplomas ir 3000 eurų piniginė premija.