Tokijuje pristatyta Japonijoje išleista „Lietuvos istorija”
Gegužės 15 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga pristatyta pirmą kartą japonų kalba išleista Lietuvos istorikų parašyta „Lietuvos istorija”.
Šio įvykio proga Lietuvą su atkurtos valstybės jubiliejumi sveikino Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentinės lygos prezidentas Hidrofumi Nakasone ir buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.
„Šiandien japonai žino apie Lietuvą daugiausia dėl buvusio Japonijos diplomato Lietuvoje Čijunės Sugiharos žygdarbio gelbstint žydus Antrojo pasaulinio karo metais. Tikiuosi, kad ši knyga padės atrasti daug įdomių Lietuvos istorijos momentų ir sudomins ne tik akademinę bendruomenę, bet ir į Lietuvą keliaujančius Japonijos turistus, lankančius Sugiharos namą-memorialinį muziejų Kaune“, – sakė šiuo metu Japonijoje besilankantis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.
Knygą išleidusios „Akashi Shoten“ leidyklos prezidentas Michimasi Oe tikisi, kad „Lietuvos istorija“ japonų kalba susilauks didelio Japonijos skaitytojų dėmesio, šią knygą įsigys daugelis Japonijos universitetų ir bibliotekų. Apie „Lietuvos istorijos“ ypatumus renginio dalyviams pasakojo ir į klausimus atsakė vienas knygos vertėjų, Tokijo universiteto doktorantas Hisachi Shigemtasu.
Renginyje dalyvavę Japonijos politikos, akademinės bendruomenės, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir žurnalistai taip pat domėjosi pirmą kartą Lietuvos ambasadoje Japonijoje eksponuojamais senaisiais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos – Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapiais.
Laikotarpį nuo Lietuvos vardo pirmojo paminėjimo Kvedlinburgo analuose 1009 metais iki Lietuvos tapimo visateise Europos Sąjungos nare 2004 metais apimančios knygos autoriai – Vilniaus universiteto prof. Alfredas Bumblauskas, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Antanas Kulakauskas, Lietuvos edukologijos universiteto docentas dr. Mindaugas Tamošaitis ir jos sudarytojas, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams prof. Alfonsas Eidintas.