Ką svarbu žinoti prieš įsirengiant gręžinį?
Jeigu gręžinį įsivaizduojate kaip skylę, išgręžtą žemėje, iš kurios siurbiamas arba semiamas vanduo įvairioms reikmėms tenkinti – esate beveik visiškai teisūs! Gręžiniai yra vienas iš populiariausių bei geriausių geriamo vandens gavimo būdų.
Kaip jie įrengiami?
Gręžiniai įrengti pradedami tik po paruošiamųjų darbų. Jų eiga priklauso nuo turimos technikos ir vietovės, grunto bei aplinkosaugos reikalavimų. Paprastai yra ištiriama vietovė, nustatoma vieta, kurioje galima gręžti, atvežama technika ir darbai prasideda. Gręžiama gali būti net iki kelių šimtų metrų gylio, tačiau tokių gręžinių išgręžimo bei priežiūros darbai kainuoja tikrai nemažai. Ten esantį vandenį privalu apdoroti (pašalinti geležį, kitus mineralus). Vamzdžiai turi būti atsparūs rūdims, o visą konstrukciją reikia papildomai sutvirtinti.
Ką svarbu žinoti?
- Bet kur gręžinys negręžiamas. Po žeme turi būtinai būti pasiekiamas švaraus vandens telkinys, kitaip tiesiog veltui švaistomas laikas ir pinigai;
- Norėdami gręžti turite gauti leidimą;
- Įsirengti gręžinį gali ne tik įmonės ar vandens tiekėjai, bet ir privatūs asmenys. Tai labai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori kuo natūralesnio vandens;
- Įrengtas gręžinys turi būti užregistruotas Lietuvos geologijos tarnyboje
Pati svarbiausia dalis be pačio vamzdyno yra siurbilinė. Jos dėka vanduo gali būti pakeliamas iš labai giliai (net iki kelių šimtų metrų) ir jūsų namus, biurą, gamyklą ar sklypą pasiekti būdamas švarus ir tinkamas naudojimui. Artezinis (gruntinis) vanduo turi itin daug mineralinių medžiagų, kurios turi būti pašalintos, kitaip vanduo gali apgadinti tam tikrus paviršius ir būti nekokybiškas. Tinkamai filtruojant ir reguliariai aptarnaujant gręžinį, galėsite ilgai mėgautis skaidriu, švariu ir gaiviu vandeniu tiesiai iš žemės gelmių.