Perkraustymo paslaugų paklausa ir patarimai planuojantiems persikelti
Šiais globalaus pasaulio laikais, kai mūsų neriboja sienos ir atstumai, žmonės vis dažniau ne tik keliauja, bet ir keičia gyvenamąją vietą. Ypač jaunimui yra smalsu pagyventi tai šen tai ten, nebaisu pakeisti aplinką, darbą, būstą ar net šalį bei išmokti naują kalbą. Tačiau šį kartą kalbėsime ne apie emigraciją iš Lietuvos į užsienį, o apie migraciją Lietuvos teritorijoje ir šiam reiškiniui aktualią paslaugą — perkraustymą.
Apsilankius „Oficialios statistikos portale“ (osp.stat.gov.lt) ir panagrinėjus statistinius
gyventojų duomenis galima pastebėti tendenciją, kad tokiuose didžiuosiuose Lietuvos miestų rajonuose kaip Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus — gyventojų vis daugėja. Labai tikėtina, kad naujus gyventojus pritraukia aukštosios mokyklos ir laisvų darbo vietų pasiūla. Vieni žmonės renkasi gyventi Ukmergėje, Panevėžyje, Kaišiadoryse, Utenoje ar kt. Ir važinėti į darbą Vilniuje, o kiti — paprasčiausiai pakeičia gyvenamąją vietą.
Vienus persikraustyti paskatina darbo perspektyvos, antrus — mokslai, trečius — galbūt meilė, o ketvirtus — noras pakeisti aplinką. Aišku viena, kad kol žmonės keis gyvenamąją vietą — tol perkraustymo paslaugos bus paklausios. Profesionalūs perkraustytojai ypač reikalingi tiems, kurie turi užgyvenę nemažai turto (baldų, daiktų, technikos) ir ypač tiems, kurie gyvena 6-13 aukšte.
Na, o dabar keli patarimai ketinantiems persikraustyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste:
- Pagalvokite ar samdysite perkraustymo įmonę ar visus pakavimo, nešimo ir pervežimo darbus atliksite patys. Kai kurie žmonės nenori, kad jų asmeninius daiktus pakuotų samdyti darbuotojai. Tokiais atvejais galite visus daiktus susipakuoti patys, o įmonę samdyti tik pernešimo ir pervežimo darbams.
- Persikraustymas — puiki proga išvalyti spintas, stalčiukus, komodas ir kt.
- Susižinokite kaip Jūsų samdoma įmonė apmokestina perkraustymo paslaugas: mokesčiu už valandą ar už kilometrą.
- Pakuokite daiktus į dėžes (jas patogu nešti ir sukrauti į transporto priemonę). Jei patalus, rūbus ar kitus medžiaginius daiktus pakuojate į maišus — nedėkite į juos iš kietų, aštrių daiktų, kad maišai neprakiurtų ir daiktai nepabirtų benešant.
- Šaldytuve ir balduose nepalikite nestabilių, išimamų, nepritvirtintų lentynėlių, stalčiukų ir kitų smulkių dalių, kurios gali iškristi gabenimo metu.
- Jei visgi samdysite įmonę, prieš persikraustymą pasikonsultuokite. Perkraustymo įmonės atstovas Jums patars ką ir kaip geriau daryti.
Ketinate persikelti į Vilnių arba iš vieno Vilniaus kampelio į kitą? Galbūt turite pianiną ar kitų sunkių / trapių daiktų, kuriuos reikės atsargiai pergabenti? Jūsų paslaugoms: