Jaukus Baltijos pajūris dailininko darbuose
Nors lauke ir lynojo lietus, vėjas blaškė rudeninius lapus, o bibliotekoje spalio antrą dieną buvo labai jaukus ir šiltas Daniaus Galiausko tapybos darbų pristatymas. Parodoje eksponuojami darbai iš ciklo „Pape“. Pape, tai Latvijos pajūrio miestelis, šalia Lietuvos pasienio. Sužavėtas jos gamtos ramybės, jūros ošimo, bangų mūšos, smėlio kopų, vėjyje nugairintų pušų, autorius sukūrė nuostabaus grožio ekspoziciją. „Niekur kitur, kaip tik pajūryje, taip stipriai nepajuntu ištirpstančios akimirkos žavesio“, – teigia autorius.
Kūrybai dailininką įkvepia gamta, jos nuolatinė kaita, transformacijos bei begalinė, neišsemiama spalvų ir formų įvairovė. Savo darbuose stengiasi užfiksuoti momentinių emocijų būsenas, todėl drobėse dažnai atsiranda spontaniški nenumatyti dariniai, netikėtos spalvos. Menininkas pripažino, kad jo darbuose atsispindi du skirtingi žmonės, kadangi jis negali būti vienodas. „Pagal vieną klišę neįdomu kurti, norisi kitokio skambesio ir spalvų. Gerai jeigu menininkas kurdamas viena tema moka kaskart pateikti kažką naujo ir nustebinti save ir žiūrovą. Mane domina realybės atspindėjimas. Kartais prie tos realybės priartėju daugiau, kartais nutolstu. O kartais norisi abstraktaus vaizdo, kuris išlaisvina nuo tų visų motyvų, kuriuos sunku suvaldyti“.
D. Galiauskas yra uteniškis. Nuo 1995 metų dirba Utenos meno mokykloje mokytoju. Dirbti su mokiniais, matyti jų žibančias ir kuriančias akis, jų svajones be galo įdomu. Autorius pasakojo, kad ateina mokytis labai skirtingi vaikai, todėl dirbti ir bendrauti su visais pagal vieną klišę negali. Per kelerius mokslo metus su dauguma pavyksta sukurti tą ryšį, kartais net be žodžių suprasti vienas kitą. Tik šiandieninė problema, kurią įvardija autorius, kuri būdinga ne tik besimokantiems dailės mokiniams, bet ir dailininkams, tai darbų kopijavimas. Vaikams labai sunku išmušti stereotipinį mąstymą. „Būna ateina kuklus, per daug iš savęs nieko nesitikintis, o išeina kaip labai gabus mokinys. Arba atrodo mokykloje neatsiskleidžia, o vėliau išgirsti, kad kažkur sužibėjo kaip talentingas menininkas“, – pasakojo tapybos darbų autorius.
D. Galiauskas dalyvauja parodose, pleneruose, kultūriniuose bei kūrybiniuose projektuose Lietuvoje ir už jos ribų. Amžinybės ir laikinumo priešprieša, būties ir kasdienybės sankirta padėjo menininkui atrasti tą „Pape“, kurią ir kviečia visus aplankyti parodoje iki lapkričio 5 d. bibliotekos I aukšto galerijoje.
Parodos atidarymą papuošė Utenos meno mokyklos akordeono mokytojos Renatos Buzėnaitės ir mokinio Martino Clarkės muzikiniai pasirodymai.