Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ sėkmė konkurse
Šiemet visa šalis tūkstančiais įdomių renginių mini Etnografinių regionų metus. Kiekvienas etnografinis regionas išsiskiria savitu kostiumu, jam būdingais amatais, kalendorinėmis šventėmis. Tačiau vienas iš ryškiausių regiono bruožų net tuomet, kai žmogus dėvi madingą, šiuolaikinį kostiumą, yra jo tarmė. Pakanka keletą sakinių ištarti gimtąja tarme ir kiekvieną mūsų pašnekovas tuoj pat sutapatins su atitinkamu etnografiniu regionu. Gyvas tarmiškas žodis nepaprastai galingas. Jo sparnai – tūkstančiai intonacijų, vaizdingų posakių.
Kovo 18 d. Daugų kultūros centre vyko jaunųjų atlikėjų liaudies kūrybos konkursas „Šalcinėlis“, kurį jau septintus metus organizuoja Daugų meno ir sporto mokykla. Konkursas yra paskata pedagogams, mokant vaikus ir jaunimą pasakojamosios ir dainuojamosios tautosakos, užtikrinti tarmiško žodžio gyvastį. Renginys kasmet sukviečia vis didesnį būrį jaunųjų atlikėjų ne tik iš Dzūkijos krašto, bet ir iš kitų regionų. Šiais metais konkurse dalyvavo atlikėjai iš 24 mokymo įstaigų.
Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ vaikai taip pat dalyvavo šiame konkurse. Penkiametis Adomas Armanavičius dzūkiškai porino pasakaitę „Zūikis an uodegos nusnešė“. Vokalinis ansamblis, kuriame dainuoja net dešimt mažųjų dainininkų: Paulina Bervingaitė, Aistė Mikalonytė, Viktorija Šuliauskaitė, Domas Venckus, Lukas Buinickas, Erikas Gudeliauskas, Adomas Armanavičius, Timas Cimbolas, Kajus Sakavičius ir Rapolas Bubnys – atliko dzūkų krašto dainą „Kur ciej, kur ciej“. Pasibaigus konkursui, komisijos nutarimu, laimėtojai buvo nominuoti įvairiose kategorijose, jiems įteikti diplomai ir laureato diplomai, rėmėjų atminimo dovanos. Mažųjų tautosakos atlikėjų kategorijoje diplomais įvertinti abu Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ atlikėjai – pasakotojas ir vokalinis ansamblis.
Dzūkiška tautosaka yra mūsų paveldas. Alytaus lopšelio-darželio ,,Volungėlė‘‘ pedagogai labai pozityviai nusiteikę puoselėti dzūkų krašto papročius, dzūkišką tarmę ir ją perduoti vaikams. Pedagogų nuoseklus darbas duoda vaisių – ikimokyklinio amžiaus vaikai noriai dainuoja dzūkiškas dainas, dzūkiškai caksi.