Nusimetę uniformas: kariuomenės paramedikas – Lietuvos olimpinės karatė čempionas
Vasario mėnesį Panevėžyje vykusiame Lietuvos WKF/SHOTO karatė čempionate Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vyresnysis paramedikas grandinis Vaidotas Dobrovolskis, atstovaujantis „Fight Gang“ klubui, sunkaus svorio (virš 75 kg) vyrų kumitė kategorijoje iškovojo pirmąją vietą ir užkopė ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio bei užsitikrino vietą Lietuvos olimpinės karatė rinktinėje.
Gr. Vaidotas Dobrovolskis karatė sportuoti pradėjo prieš 16 metų, o profesinę karo tarnybą pradėjo nuo 2011 metų Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, kur tarnauja iki šiol. Anot kario, tarnauti Tėvynei taip pat kaip ir sportuoti, jis pradėjo pastūmėtas tėvo. Būtent tėvas jį, dešimtmetį berniuką, atvedė į sporto klubą „Samurajus“, taip pat pasiūlė jam po vidurinės mokyklos išmėginti jėgas baziniuose kariniuose mokymuose.
„Tiek vaikystėje, tiek dabar tėvas man daro didelę įtaką, ypač siekiant sportinių rezultatų. Nieko nebūdavo blogiau už praleistą treniruotę. Būdavo galima gauti dvejetą iš matematikos, bet treniruočių praleisti niekada – nesvarbu, ar gimtadienis, ar šventės – treniruočių praleisti nebūdavo galima. Ir dabar, kai pranešu, kad kolegijoje neišsilaikiau kokio egzamino, nėra jokios tragedijos, tačiau kai patiriu pralaimėjimą varžybose, tėvo nuotaika sugenda savaitei“, – sako karatė čempionas.
Čempionate iš viso varžėsi 12 karatė klubų kovotojai, o varžybos vyko 6 rungtyse. Finale grandinis Vaidotas Dobrovolskis tik po itin atkaklios ir įnirtingos kovos minimalia persvara nugalėjo varžovą iš kito Lietuvos karatė klubo „Oku“. Iškovotas Lietuvos čempiono titulas – tai pirmas kario žingsnis link 2020 metų Tokijo olimpinių vasaros žaidynių.
Pasak gr. V. Dobrovolskio, sekantis žingsnis – kovo pabaigoje Ispanijoje vyksiantis Europos karatė čempionatas, kur kiekviena laimėta kova suteiks svarbių reitingo taškų, turėsiančių reikšmės siekiant vietos olimpinėse žaidynėse. „Tikime, kad kariui pakaks kovingumo, ištvermės bei psichologinio nusiteikimo ir olimpiadoje Tokijuje tarp 60 stipriausių planetos kumitė kovotojų ant tatamio išvysime Lietuvos kariuomenės atstovą“, – sakė Juozo Vitkaus batalione tarnaujantys kario kolegos.
Gr. Vaidotas Dobrovolskis neslepia, kad iki 13 metų buvo visko – ir nusivylimo, ir nenoro sportuoti, treniruočių per prievartą, noro viską mesti. Tačiau pradėjus iškovoti pirmas pergales augo motyvacija, ambicijos, sveikas sportinis pyktis, o kartu didėjo ir kovingumas, todėl netrukus sportininkas tapo nuolatiniu Lietuvos čempionatų, įvairių turnyrų prizininku ir nugalėtoju.
Pirmasis treneris Mantas Bartkevičius, pastebėjęs Vaidoto ryžtą ir vis labiau ryškėjančius kovotojo bruožus, pasiūlė išmėginti jėgas pas kitą to paties klubo trenerį Mindaugą Ratkevičių, kurio auklėtiniai sudarė didžiąją Lietuvos karatė rinktinės dalį. Tai sportininkui buvo nemenkas iššūkis, nes pas šį trenerį sportininkai buvo suskirstyti į grupes pagal pajėgumą ir norint patekti į stipriausiąją teko išlieti nemažai prakaito. Pastangos atsipirko su kaupu – sulaukęs šešiolikos Vaidotas pirmą kartą pateko į Lietuvos karatė rinktinę ir 2009 m. Vengrijoje vykusiame XVII jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų Pasaulio Shotokan karatė čempionate, kuriame dalyvavo per 900 sportininkų iš 38 pasaulio valstybių, tapo 2-os vietos laimėtoju. Šis laimėjimas buvo didžiausia paskata sportuoti toliau ir siekti kuo aukštesnių rezultatų.
Ypač sėkmingi sportininko karjeroje buvo keletas pastarųjų metų. 2017 m. Trevizo mieste (Italija) vykusiame XIV WSKA Pasaulio shotokan karatė čempionate Vaidotas Dobrovolskis puikiai kovojo ir vyrų kumitė rungtyje tarp 90-ties dalyvių užėmė 9-ą vietą. Tais pačiais metais Šiaurės šalių („Nordic“) X karatė čempionate Taline, vykusiame pagal patvirtintas olimpinės karatė programos taisykles, kartu su Lietuvos vyrų kumitė komanda karys pasipuošė bronzos medaliais, o 2018 m. tapo Lietuvos vicečempionu.
Paklaustas, ar kario profesija netrukdo siekti aukštų sporto rezultatų, gr. Vaidotas Dobrovolskis sako, kad kol jam sekasi gana neblogai suderinti abu dalykus, nes, pasak jo, tiek kariuomenėje, tiek karatė yra vienas bendras bruožas – griežta disciplina. „Be disciplinos ir griežtos dienotvarkės laikymosi gerų rezultatų nei sporte, nei kariuomenėje galima nesitikėti“, – sako karys.