Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo diena
Autistų vaikų skaičius didėja visame pasaulyje, todėl ši problema kasdien vis aktualesnė. 2007 metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja balandžio 2-ąją paskelbė Pasauline autizmo diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į autizmą, kaip į ypač galingai plintančią sveikatos krizę, paskatinti ankstyvą diagnostiką bei pagalbą.
Mokslininkai kelia skirtingas hipotezes autizmo sutrikimo pasireiškimo priežastims aiškinti, tačiau iki šiol tikslaus paaiškinimo nėra. Vis dėlto prieita prie išvados, kad autizmą sukelia įvairūs kenksmingi organiniai (smegenų pažeidimai), biologiniai bei genetiniai veiksniai. Autizmo pasireiškimas nepriklauso nei nuo rasės, nei nuo tėvų išsilavinimo.
5 faktai apie autizmą, kuriuos reikia išgirsti:
- pasaulyje – 67 mln. autistų;
- autizmas tampa didžiausią paplitimą turinčiu sutrikimu pasaulyje;
- šiemet autizmas bus diagnozuotas didesniam skaičiui vaikų nei diabetas, vėžys ir AIDS kartu paėmus;
- berniukams autizmas diagnozuojamas 4 kartus dažniau nei mergaitėms;
- nėra medicininio autizmo gydymo, tačiau ankstyva diagnostika ir savalaikė pagalba – ankstyva ir intensyvi terapija – gali pagerinti autiskiško žmogaus gyvenimo kokybę.
„Gyvenimo kokybė bendruomenės viduje didele dalimi išmatuojama įsipareigojimu padėti silpniausiems ir labiausiai stokojantiems, pagarba jų, vyrų ir moterų, orumui. Žmogaus teisių pasaulis negali būti tik sveikųjų privilegija. Taip pat ir asmeniui su neįgalumu turi būti padėta, kiek jam įmanoma, dalyvauti visuomenės gyvenime, realizuoti savo fizines, psichines ir dvasines galimybes. Tik tada, kai pripažįstamos silpniausiųjų teisės, visuomenė gali pasakyti, kad remiasi teise ir teisingumu“. Jonas Paulius II
Plačiau apie autizmo simptomatiką, kada reikia sunerimti, kaip pasireiškia, skaitykite http://www.lietausvaikai.lt/node/5