Kauno kelių policija kvietė išbandyti vairavimą, atliekant pašalinius veiksmus!
Kovo 31 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KPV) pareigūnai kartu su vairavimo mokykla „Auto ABC“ organizavo netradicinį vairavimą – vairavimą atliekant pašalinius veiksmus. Šiuo renginiu Kauno apskr. VPK KPV pasitiko balandžio mėnesį – saugaus eismo mėnesį!
Iš tiesų, daugelis vairuotojų patys pastebi, kad vairuodami, sąmoningai arba nesąmoningai, atlieka vairavimui trukdančius veiksmus: svajoja, kalba telefonu, rašo trumpąsias žinutes, laiko rankose karštos kavos puodelį, dažosi, plepa su kitais keleiviais ir pan. Dalis vairuotojų pašaliniais veiksmais užsiima tik išskirtiniais atvejais, o kiti tai daro nuolatos. Atlikdami pašalinius veiksmus, vairuotojai tampa neatidūs, gali sukelti avarines situacijas arba patys į jas pakliūti, lėtina eismą.
Todėl Kauno apskr. VPK KPV ir UAB „Auto ABC“ suteikė unikalią galimybę realiai pamatyti ir pajusti, kaip kinta reakcija kai vairuojama, neatliekant pašalinių veiksmų, ir kokia ji atliekant juos. Renginio dalyviai, prižiūrimi instruktorių, vairuodami kalbėjo telefonu, rašė sms žinutes, gėrė, pasiėmė įvairius daiktus iš daiktadėžės, dažėsi vazelinu. Visa tai bus atliekama važiuojant kliūčių ruože, parkuojantis įvairiomis pozicijomis.
„Šiuo renginiu pradedame balandį – saugaus eismo mėnesį. Bandome į eismo įvykių atsitikimo priežastis pažvelgti iš kitos pusės. Analizuojame nelaimingų atsitikimų priežastis. Visgi, į šalį nukreiptas dėmesys – viena iš priežasčių, kodėl galima nepastebėti pėsčiojo ar šviesoforo signalo, o tai gali tapti eismo įvykio priežastimi. Atrodo, nieko reikšmingo važiuojant atsiliepti telefonu ar parašyti žinutę, ar moterims lūpas pasidažyti, tačiau viso to pasekmės – dėmesio praradimas, o sekundė dažniausiai lemia labai daug. Šiandien matome išaugusį avaringumą, žuvusiųjų skaičių, sužeistų skaičių. Tad nuolat primename, kad dėmesys privalo būti sutelktas tik į vairavimą“, – teigia Kauno apskr. VPK KPV Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.
Eksperimento, į kurį buvo atrinkta 12 gražiausius motyvacinius laiškus parašiusių vairuotojų (iš jų 2 merginos), rezultatai – akivaizdūs: nustatyta, kad atliekant pašalinius veiksmus vairuotojų reakcija sulėtėja maždaug du kartus. Eksperimente dalyvavusių vairuotojų vairavimo stažas svyravo nuo visai neseniai vairavimo pažymėjimą pasiėmusio jaunuolio iki jau 24 m. vairavimo patirtį turinčio vyriškio. Pirmasis ratas, kuriame nereikėjo atlikti pašalinių veiksmų, greičiausiai buvo įveiktas per 1,39 min., ilgiausiai – per 3,47 min. Antrasis ratas, kurį įveikdami vairuotojai turėjo atlikti pašalinius veiksmus, greičiausiai buvo įveiktas per 2,25 min., ilgiausiai – per 6,08 min.
Kauno apskrities policija tikisi, kad tokios ir panašios akcijos skatins vairuotojų sąmoningumą, jog dažnai dėl pašalinių veiksmų vairuojant nutinka nelaimės, kurių metu nukenčiame ne tik mes patys, bet ir kiti eismo dalyviai. Saugokime vieni kitus kelyje!