Renginys „Kiemai“ sukvietė Šiaulių daugiabučių gyventojus
Rugpjūčio 1 d. vakare Šiauliuose, Radviliškio g. 66 daugiabučio kieme, šiauliečius pasitiko muzika, puiki nuotaika ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamo renginių ciklo „Kiemai“ trečiosios pokalbio-diskusijos dalyvės – aktorė, televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė ir „MO“ muziejaus komunikacijos specialistė, knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autorė Viktorija Aprimaitė. Diskusijoje „D(r)amų pasaulyje“ pašnekovės kalbėjo moterims aktualiomis temomis, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, dalijosi gyvenimiška patirtimi.
Besirenkančius į renginį šiauliečius savo dainomis kvietė Šiauliuose gerai žinoma ir mylima muzikantė Gabija Lukrecija Petrauskaitė, o I. Stonkuvienės ir V. Aprimaitės pokalbį į gestų kalbą vertė Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro specialistės.
Įgyvendindama šį projektą biblioteka siekia per žinomų asmenybių ir kultūros veikėjų dialogus pateikti profesionalųjį meną ir kultūrą ne institucinėje aplinkoje, artimoje, neutralioje miestiečiams aplinkoje. Kartu norima skatinti bendruomenių socialinį aktyvumą, vieniems primenant, kitiems pasiūlant atrasti kiemų erdvę kaip intymią bendruomenės vietą, kurioje gali susitikti ir drauge kalbėtis, diskutuoti ir įgyvendinti sumanymus įvairių subkultūrų, socialinių ar religinių grupių atstovai.
Organizatorių teigimu, projekto idėja gimė natūraliai, stebint tai, kas jau ir taip vyksta mūsų mieste. Pasirodžius Rimanto Kmitos, pirmojo renginio svečios, romanui „Pietinia kronikas“, Šiauliuose ėmė atgyti kiemų kultūra. Šiaulių turizmo informacijos centras pradėjo organizuoti ekskursijas „Šiauliai: pakiemiais, pagrioviais, patvoriais“, „Pietinia kronikas gyvai“, visuomenei pristatyti spektakliai „Pietinia kronikas“, „Čia aš Varatarius“, kurių veikėjai – paribiški kiemų subjektai. Galima sakyti, kad kiemas – neatsiejama kultūrinio Šiaulių tapatumo formavimosi dalis, tad kiemo, kaip renginio erdvės, pasirinkimas kilo labiau iš tradicijos, nei novatoriškumo paieškų. Juk mūsų atmintyje dar gyvi prisiminimai, kuriuose Šiauliai stiprus pramonės centras, kurio dauguma gyventojų kone visą laisvalaikį praleisdavo kiemuose, ir tai nebuvo tik vaikai ir senoliai, kaip įprasta matyti dabar.
Organizatoriai tikisi, kad šis projektas, kuriame bendradarbiauja ir miesto įstaigos, ir bendruomenės, bus tęsiamas ir 2020 m. bei galėtų tapti dar viena Šiaulių miesto vizitine kortele.