Bendruomeninė mokykla – raktas sugrįžti
Širvintų bendruomeninė „Tėkmės“ mokykla plaukia prieš šalies švietimo tendencijų srovę:
- jeigu valstybinės mokyklos kalba apie mažėjantį mokinių skaičių, „Tėkmėje“ kasmet vaikų vis daugiau,
- jeigu šalyje kasmet uždaroma vis daugiau kaimo mokyklų, „Tėkmė“ renkasi kelią vieną iš jų atgaivinti,
- jeigu privati mokykla daugeliui asocijuojasi su didžiulėmis išlaidomis, „Tėkmė“ mąsto apie socialinės atsakomybės įsipareigojimus
- jeigu viena iš didžiausių sugrįžtančių emigrantų nerimo priežasčių yra jų vaikų adaptacija mokykloje, „Tėkmę“ sugrįžusieji renkasi būtent dėl kitokio, laisvo, patyriminio ugdymo tąsos.
Ir tokio plaukimo prieš srovę apraiškų Širvintose nuo 2017 m. veikiančios bendruomeninės mokyklos istorijoje yra dar daugiau.
Sekmadienį ‑ rugsėjo 1-oji. Mokslo ir žinių šventė. Ir kol valstybės švietimo politika išgyvena įtemptas dienas, mokytojai vėl buriasi streikuoti, tėvai susiėmę už galvų bijo ugdymo „kokybės“ perpildytose klasėse, Širvintų bendruomeninė „Tėkmės“ mokyklos bendruomenė pasiraitojusi rankoves pluša ir ruošiasi įkurtuvėms.
„Nebetilpome namuose, kuriuose gyvenome, mokėmės, mokėme, augome, žaidėme, tyrinėjome pastaruosius dvejus metus. Tačiau žinome ir tikime, kad naujuose namuose bus dar geriau. Dar daugiau mūsų ir jūsų, dar daugiau šypsenų, patirčių, dar daugiau tikrų jausmų, ir žinoma ‑ dar didesnės galimybės mokyti vaikus kokybiškai ir įdomiai. Tikime, kad darniai integruosimės į Bagaslaviškio miestelio bendruomenę, o mūsų vaikai sugrąžins taip reikalingą gyvybę mokyklai,“ ‑ apie pasikeitimus dar liepą informavo asociacijos „Šeimų bendrystė“, įsteigusios „Tėkmės“ mokyklą, pirmininkė Agota Vysockienė.
Mokslo metų pradžios šventę įkurtuvės pasitiksianti „Tėkmės“ bendruomenė priėmė nemažą iššūkį ‑ iš Širvintų rajono savivaldybės išsinuomojus pernai uždarytos Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos patalpas, persikėlė į nedidelį, 12 km nuo miesto nutolusį Bagaslaviškio miestelį. O tam, kad buvusioje senoje mokykloje įsikurtų ir kelios darželio grupės, ir priešmokyklinukai, ir pradinukai, kad būtų įrengtos atskiros erdvės tiek ugdymui, tiek poilsiui, tiek pažintinei veiklai, maitinimui, visa bendruomenė prisideda tuo, kuo gali ‑ darbu, daiktais, reikalingos įrangos paieškomis.