Kaip bendrabutį paversti jaukiais namais? Sprendimai trijų studenčių kambariui
Seni baldai, apsilaupiusios grindys, niūrios spalvos, trijų merginų daiktai maišuose – tokį bendrabučio kambarį pertvarkyti ėmėsi IKEA dizainerė. Ji sako, kad kiekvienas gyvenantis laikinuose namuose juos gali paversti jaukiais ir patogiais už prieinamą kainą, jeigu žinos kelias esmines taisykles.
Antroje TV3 ir IKEA projekto „Namų idėja su IKEA“ laidoje, interjero dizainerė ieškos sprendimų, kaip viename nedideliame studentų bendrabučio kambaryje patogiai ir gražiai gyventi galėtų trys studentės su visais savo daiktais. Užduotis – ne iš lengvųjų. Kotryna ir Lauryna studijuoja muzikos atlikimą trečiame kurse. Bendrabučio kambaryje jos gyvena su dar viena drauge. Čia trys merginos mokosi, ilsisi, gražinasi ir net gamina valgį. Deja, kambaryje trūksta ne tik patogių baldų, vietos daiktams pasidėti, bet ir estetikos.
„Mums, kaip menininkėms, svarbu estetika. Kiek galime, palaikome tvarką, norime gyventi gražiai. Gyvenimas bendrabutyje, tai – daug žmonių, daug daiktų, jokio privatumo. O taip norėtųsi savo jaukaus kampelio, kur būtų galima ramiai pailsėti“, – svajoja studentės.
Merginos mini ir erdvią spintą, kurioje visos trys galėtų sutalpinti ir atskirti drabužius. Taip pat pageidavo kampelių savo grožio ritualams, mat prie vienintelio veidrodžio ryte tenka palaukti eilėje.
Bendrabučio kambario pertvarkyti ėmėsi IKEA interjero dizainerė Gintarė. Ji sako, kad didžiausias jos projektas – įrengti nuosavi namai. Tad ir studentėms specialistė žada sukurti jaukų kambarį, kuriame jos jaustųsi kaip namie.
„Didžiausias iššūkis, su kuriuo čia susidūriau – išpildyti pagrindinį merginų prašymą ir sukurti tris lygiavertes gyvenamąsias erdves, suteikiant privatumo kiekvienai kambario gyventojai. Kartu teko sugalvoti, kaip kambaryje sutalpinti virtuvę ir valgomąjį stalą, prie kurio merginos galėtų susėsti visos kartu“, – sako Gintarė Gumenkovaitė-Barzdė.
Vienintelis kambaryje stovėjęs darbo stalas dažniausiai buvo naudojamas virtuvės reikmėms. Nors ir užėmė daug vietos, valgyti prie jo galėdavo tik pakaitomis – čia tebuvo viena kėdė.
Anot interjero specialistės, mažose erdvėse itin pravartūs baldai, kurie, reikalui esant, gali būti padidinami arba suskleidžiami, kai nėra naudojami. „Išskleidžiamasis stalas ir sulankstomosios kėdės šiame kambaryje tapo vietą taupančiais sprendimais. Dabar prie stalo susėsti gali ne tik visos trys šio kambario gyventojos vienu metu, bet net pasodinti svečius. Na, o nenaudojamas kėdes, kol ateis svečiai, galima pakabinti tiesiog ant sienos“, – sako dizainerė.
Specialistė pastebi, kad studentai neretai susitaiko su esama padėtimi ir prastomis gyvenimo sąlygomis, galvodami, kad namų atnaujinimas reikalauja daug pastangų ir išlaidų. „Gyvenant laikinuose namuose aš siūlau kelis sprendimus, kurie nuomojamas erdves pavers namais: nauja lova bei čiužinys arba bent jau antčiužinis padės užtikrinti miego higieną ir kokybę. Vos kelis eurus kainuojančios dėžės ir dėželės padės patogiai ir tvarkingai susidėti daiktus, o investavus į vežimėlius ant ratukų ar stumdomus staliukus, darbo erdvę galėsite vežtis kartu su savimi“, – pataria IKEA dizainerė.
Interjero specialistė studentams ar mažoje erdvėje gyvenantiems žmonėms turi ir daugiau sumanių, bei išlaidauti nereikalaujančių patarimų, kuriuos, atskleis jau šį penktadienį, 17.55 val. per TV3 laidoje „Namų idėja su IKEA“.
Komentavimas išjungtas.
Sveiki norėjau paklausti ar tai yra nemokamai