Patalpų dezinfekcijos paslaugų tiekėjai pabrėžia: atsakingas darbdavių ir darbuotojų elgesys šiandien gyvybiškai svarbus
Patalpų valymo bei dezinfekavimo paslaugas teikiančių įmonių pajėgumai nuo vasario pabaigos išaugo dešimtimis kartų. Kaip teikia komercinių patalpų švara ir higiena besirūpinančios įmonės „North Clarity“ ekspertas Gediminas Viselga, įprastą mėnesį bendrovės darbuotojai dezinfekuoja maždaug 2 tūkst. kv. m. patalpų, o vien per pastarąsias septynias dienas buvo dezinfekuota per 60 tūkst. kv. m. ploto. Visgi švaros ekspertai pastebi – vien profesionalių valymo paslaugų, siekiant užtikrinti sanitarines sąlygas, neužteks. Darbdaviai šiandien privalo imtis griežtų kasdienių taisyklių.
Pasak G. Viselgos, daugybėje pastatų ir patalpų dezinfekavimo paslauga buvo atlikta apskritai pirmą kartą nuo jų pastatymo. Klientų ratas staiga išsiplėtė kelis kartus, tačiau gerokai sumažėjo įprastinių valymo paslaugų poreikis biuruose, komercinėse patalpose.
„Teko peržiūrėti veiklos procesus, turimus išteklius. Šiuo metu mūsų darbuotojai dirba ir dienomis, ir naktimis, padidinome beveik visų ne pilnu etatu dirbusių žmonių darbo valandas. Iš esmės su resursų trūkumu nesusiduriame, situacijai ruošėmės iš anksto. Tačiau turime priminti, kad be valymo paslaugų užsakymo, darbdaviai turėtų kasdien imtis papildomų higienos priemonių“, – pabrėžia G. Viselga.
Negalintiems darbo organizuoti nuotolinių būdu ir vis dar dirbantiems savo darbo vietose, G. Viselga primena esmines sanitarijos ir higienos taisykles:
„Būtinas nuolatinis darbo prietaisų dezinfekavimas. Visi įrankiai, elektroniniai prietaisai ar kitos priemonės, kurias liečiate savo darbo metu, turi būti dezinfekuojamos dažniausiai. Nepamirškite mobiliųjų telefonų, ausinių, rašiklių. Taip pat didžiausią dėmesį skirkite reguliariam susibūrimo vietų dezinfekavimui“, – sako G. Viselga.
Anot eksperto, bendri koridoriai, tualetai kitos bendros patalpos privalo būti dezinfekuojami dažniausiai. Šiose erdvėse patariama laikykitis kuo daugiau dezinfekcinių priemonių, ypač – šalia durų. Darbuotojai turi įprasti patys nuolat dezinfekuoti rankenas, čiaupus, šviesos jungiklius ir paviršius, kuriais naudojasi.
„Priminkite tai darbuotojams patalpose pakabindami kuo daugiau informacinių plakatų, skatinančių laikytis higienos ir dažnai plauti rankas“, – priduria specialistas.
G. Viselga pabrėžia, kad šiuo metu itin svarbu paviršius valyti teisingai.
„Valydami šluostę braukite viena kryptimi. Jei brauksite pirmyn ir atgal, dalį nubrauktų nešvarumų grąžinsite į jau nušluostytą paviršių. Taip pat naudokite tik vienkartines priemones. Nenaudokite daugkartinių šluosčių, jei nėra galimybės po kiekvieno valymo jų išskalbti, taip pat pasirūpinkite dideliu kiekiu vienkartinių pirštinių“, – pataria „North Clarity“ atstovas. Anot G. Viselgos, darbuotojams irgi būtina naudoti tik vienkartinius rankšluosčius.
Bendrovės specialistas atkreipia darbdavių dėmesį, kad šiuo metu itin svarbus nenutrūkstamas cheminių medžiagų ir valymo priemonių tiekimas, o jos rinkoje kasdien tampa vis didesniu deficitu.
„Patys nuolat aktyviai perkame papildomą techniką ir priemones. Šioje vietoje situacija darosi įtempta, nes dezinfekcijos medžiagos, kaip ir matyti iš viešosios erdvės, rinkoje senka, o jų kaina augo valandomis. Pavyzdžiui, valdžios nurodymu kai kurie gamintojai netrukus dezinfekcinį skystį galės tiekti tik valstybinėms įstaigoms“, – pastebi „North Clarity“ atstovas.