Kaip su Jono Šiožinio pagalba paskelbėme apie karantino pabaigą
Poetas Jonas Šiožinys gimė 1915 m. liepos 9 d. Šiožinių kaime. Čia jis baigė pradinę mokyklą, vėliau mokėsi Antalieptės progimnazijoje, kurios dėl skurdo nebaigė, penkerius metus tarnavo pas ūkininkus, 1938–1940 m. dirbo Marijampolės spaustuvėje, 1941–1943 m. – Antalieptės bibliotekoje, nuo 1946 m. – LMA Centrinėje bibliotekoje. 1954 m. baigė Vilniaus bibliotekininkų technikumą, po to VU studijavo bibliotekininkystę.
Išleido 5 poezijos rinkinius, eilėraščių ir apsakymų vaikams. Eilėraščius pradėjo spausdinti 1934 m. vaikų spaudoje. Bendradarbiavo leidiniuose „Jaunasis ūkininkas“, „Šaltinėlis“, „Žiburėlis“, „Žvaigždutė“, nuo 1934 m. – „Karys“, „Jaunoji karta“, „Lietuvos ūkininkas“. Išvertė rusų, baltarusių, ukrainiečių, lenkų poetų kūrinių.
Liepos 9 dieną turėjome minėti 105-ąsias poeto gimimo metines, netikėta karantino pabaiga pakoregavo mūsų planus, tad socialinėje Facebook paskyroje pristatėme Jono Šiožinio kūrybą birželio 16 dieną.
Eilėraštis „Daina apie šimtą knygų“ aktualus ir mūsų laikų kasdienybėje:
Kaip buvo prieš šimtą metų, taip ir liko. Patarėme klausytojams knygas skolintis tik iš bibliotekos ir priminėme, kad, deja, bet ir biblioteka turi skolininkų. Ir dabar, pasibaigus karantinui, ir bibliotekoms plačiai atvėrus duris, pakvietėme grąžinti turimas skolas, apsilankant mūsų bibliotekoje, nepaprastai pasiilgusios gyvo bendravimo ir žmonių gausos.
Taip, su poeto Jono Šiožinio pagalba, pranešėme žinią apie karantino pabaigą.