Apšviestas memorialas geležinkelio rampoje kviečia pagerbti tremtinių atminimą
UAB „Šiaulių gatvių apšvietimo“ darbuotojų rūpesčiu nuo šiol tamsiu paros metu tremtinių memorialas geležinkelio rampoje prie pirmojo viaduko praeivius pasitinka malonia šilta šviesa, tarsi kviesdamas prieiti arčiau ir pagerbti iš šios geležinkelio stoties 1941 metais birželio 14 dieną ištremtų Šiaulių miesto ir jo apylinkių gyventojų atminimą. Kartu su geležinkelio rampa, įrengiant 18 naujų šviestuvų, apšviesta ir Kauno gatvės atkarpa nuo pėsčiųjų viaduko iki Tilžės gatvės.
Artėjant pirmųjų masinių Lietuvos gyventojų trėmimų 80-ečiui, pasitarus su Šiaulių miesto savivaldybės specialistais ir vadovais, nuspręsta įrengti apšvietimą prie geležinkelio rampos, kur 1991 metais Lietuvos Sąjūdžio Šiaulių grupės ir Lietuvos tremtinių sąjungos Šiaulių skyriaus iniciatyva buvo atidengta memorialinė lenta tremtinių atminimui.
Tuomet Šiaulių geležinkelio stoties rampoje pagal „Komprojekto“ Šiaulių filialo specialistų projektą 120 metrų ilgio sienos viduryje išmūrytoje arkoje buvo įkomponuota lenta tremčiai atminti, su užrašu „1941.06.14 –1991.06.14. Čia prieš 50 metų paskutinius žingsnius tėviškės žeme žengė daug Lietuvos žmonių, pasmerktų ilgiems tremties metams Sibire“.
Dabar tremtinių atminimo memorialas geležinkelio rampoje apšviestas akiai malonia šilta šviesa, sklindančia iš abipus sienos įmontuotų šešių linijinių šviestuvų bei vieno grindinio šviestuvo.
„Džiaugiamės, kad apšviestas tremtinių atminimo memorialas geležinkelio rampoje dabar yra labiau pastebimas, matomas, todėl viliamės, jog daugiau žmonių atkreips dėmesį į šią vietą. Galbūt praeivis sustos, susimąstys, kad čia yra dalelė Lietuvos istorijos, liudijanti apie skaudžiausius praeities įvykius, kurių nevalia pamiršti. Prie šio įsimintino darbo prisidėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, vicemeras Domas Griškevičius ir Šiaulių miesto savivaldybės darbuotojai. Visiems jiems tariu nuoširdų ačiū tremtinių vardu“, – sakė Lietuvos tremtinių sąjungos Šiaulių filialo pirmininkė V. Jakubauskienė.
Valerija Jakubauskienė sakė esanti dėkinga ir „Šiaulių gatvių apšvietimo“ darbuotojams ir šios įmonės vadovui Tomui Petreikiui už tokį gerą darbą.
Ypatingu iššūkiu, pasak įmonės Gamybos-technikos skyriaus viršininko pavaduotojo Algirdo Jakšto, „Šiaulių gatvių apšvietimo“ specialistams tapo linijinių šviestuvų rėmo parinkimas. Šviestuvams pritaikytas natūraliai pasendintas surūdijęs rėmas, derantis prie memorialo kompozicijos ir padedantis atkurti tragiškus į nežinią tremiamų žmonių išgyvenimus.
Kartu su geležinkelio rampa apšviesta ir Kauno gatvės atkarpa nuo pėsčiųjų iki Tilžės gatvės viaduko. Abipus Kauno gatvės, pašalinus gelžbetoninius stulpus, pastatytos naujos cinkuoto metalo apšvietimo atramos bei įrengta 18 šiuolaikiškų puslaidininkinių šviesos diodų (LED) šviestuvų.
Įmonės vadovo Tomo Petreikio žodžiais, „Šiaulių gatvių apšvietimas“ ne tik užtikrina gatvių apšvietimo ir šviesoforų infrastruktūros funkcionavimą, bet prisideda ir prie įsimintinų šviesos akcentų kūrimo mieste ypatingomis progomis: švenčiant Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją ant Šiaulių miesto savivaldybės bokštelio nušvinta trispalvė, Latvijos nepriklausomybės proga – šios šalies vėliava. Išreiškiant palaikymą Italijai, kai ši minėjo nacionalinę Gedulo dieną dėl koronaviruso pandemijos netektų gyvybių, – Savivaldybės bokštelis buvo apšviestas Italijos vėliavos spalvomis.
Šiaulių miesto savivaldybės informacija