Viena populiariausių šių laikų procedūrų – plaukų šalinimas lazeriu: ką verta žinoti?
Odos plaukelių skutimas, šalinimas vašku, cukrumi, depiliaciniai kremai ir kiti įprasti depiliacijos būdai yra trumpalaikiai, skausmingi ir dirginantys odą. Plaukelių depiliacija lazeriu tai neskausminga, efektyvi, saugi ir neužimanti daug laiko procedūra.
Kaip tai veikia?
Procedūros metu diodinio lazerio impulsas skleidžia 800-810 nm ilgio bangas ir taikosi į plaukelio svogūnėlį. Kad jį pasiektų ir sunaikintų, banga sklinda per svogūnėlyje esantį melaniną ir taip sunaikinamas plaukas, o aplinkiniai audiniai yra nepažeidžiami.
Procedūros eiga
Procedūros metu depiliuojama vieta patepama bekvapiu vandens pagrindo geliu, šaldymą palaikantis antgalis priglaudžiamas prie odos ir lengvai slystant periodiškai skleidžamas lazerio impulsas, tuo tarpu odoje jaučiamas trumpalaikis, lengvas dilgčiojimas. Procedūrai pasibaigus gelis yra nuvalomas, jei matomas lengvas odos sudirgimas ar paraudimas depiliuojama vieta patepama pantenolio tepalu. Žinoma, prieš procedūrą reikėtų atkreipti dėmesį ir į pasiruošimą jai: dieną prieš paskirtą vizitą nusiskusti pasirinktą depiliuoti vietą, bent mėnesį iki vizito plaukelių nedepiliuoti vašku, epiliatoriumi, pincetu.
Depiliacijos veiksmingumas:
Baigiantis depiliacijos kursui plaukeliai atauga lėčiau, pavieniai ir žymiai plonesni nei buvo prieš depiliacijos kursą. Oda depiliuotose vietose atrodo pašviesėjusi ir sveikesnė kadangi lazerio spindulys skatina odos atsinaujinimo procesus. Svarbu laikytis procedūrų periodiškumo, atvykti tikslią dieną pagal specialisto paskyrimą, o taip pat viso kurso metu nerauti plaukelių su pincetu ar epiliatoriumi.
Procedūros periodiškumas:
Procedūra atliekama kas keturias savaites vidutiniškai 5-7 kartus. Deja, kiekvienas asmuo yra skirtingas ir nuo daugelio veiksnių (depiliuojama vieta, hormonai, genetika, jautrumas, melanino kiekis plaukeliuose) šis vizitacijų skaičius kinta. Atlikus visą kursą rekomenduojama procedūrą kartoti maždaug kartą per metus.
Ar lazerinė depiliacija saugi atlikti vasaros metu?
Į šį klausimą atsakymas būtų ir taip, ir ne – priklausomai nuo to, koks lazeris naudojamas. Diodiniai lazeriai neveikia odoje esančio melanino, todėl atlikti procedūras jais galima ir ant tamsesnio gymio, įdegusios odos, taikomas trumpesnis laiko tarpas, kuomet iki procedūros reikėtų vengti saulės spindulių ar naudoti kremą su SPF. Taigi, diodiniu lazeriu procedūros vasarą yra laikomos saugiomis. Tuo tarpu aleksandrito lazeris ir procedūros vasarą yra sunkiau suderinami – įdegusiai ar saulėje ilgiau pabuvusiai odai jos praktiškai visai nerekomenduojamos, nes didėja rizika po procedūros atsirasti pigmentacijos pasikeitimams, nudegimams ar kitoms komplikacijoms. Džiugu tai, kad abiejų šių veikimo mechanizmų lazerių efektyvumas nesiskiria, tad klientas gali pasirinkti saugų ir efektyvų būdą šalinti plaukus.
Kada ši procedūra nerekomenduojama?
Nerekomenduojama procedūrą darytis mėnesinių metu ar vartojant stipresnius medikamentus, antibiotikus, dėl padidėjusio organizmo jautrumo ir vengiant pašalinio poveikio. Viso kurso metu vengti saulės spindulių ir nevaikščioti į soliariumą 2 savaites prieš depiliaciją ir 2 savaites po.
Mokslui vis tobulėjant tobulėja ir grožio procedūros, tai leidžia atrasti naujų būdų kaip neskausmingai ir efektingai atlikti plaukelių šalinimo procedūras kurios neužimtų daug laiko, bet būtų ilgalaikės. Plaukų šalinimas lazeriu – tai efektyvus būdas džiaugtis lygia oda ilgiau, o procedūra išlieka komfortiška ir veiksminga, tad skausmingus plaukelių šalinimo būdus galima bus pamiršti visam laikui.