SAM aiškinsis atleistos Šiaulių ligoninės gydytojos mirties aplinkybes

Praėjusios savaitės pabaigoje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė. Praėjusį ketvirtadienį gydytoja buvo atleista iš darbo už nusižengimą. Tikslios atleidimo priežasties ligoninė neįvardijo. Gydymo įstaigos vadovybė išreiškė užuojautą moters šeimai ir artimiesiems.
Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pareiškė užuojautą gydytojos šeimai, artimiesiems ir kolegoms. Siekiant reaguoti operatyviai ir organizuotai, įvykus šiai krizei, ministerija nedelsiant kreipėsi į Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovą dėl mobilios krizių valdymo komandos pasitelkimo – įstaigos bendruomenei teikiama pagalba iš išorės. Tokiu sudėtingu metu krizių valdymo specialistai padės ligoninės administracijai tinkamai suplanuoti ir vykdyti reikiamus žingsnius, suteiks skubią psichologinę pagalbą darbuotojams, gavus pritarimą – ir artimiesiems.
Paaiškėjus situacijai, Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į gydymo įstaigą dėl faktinių aplinkybių ir papildomos informacijos, galimai susijusios su įvykiu, pateikimo. Jos vertinimui bus sudaroma komisija, sprendžianti dėl ligoninės aplinkos saugumo ir darbuotojų psichologinės gerovės užtikrinimo.
Kaip žinoma, savižudybė yra sudėtingas ir kompleksiškas reiškinys, ją lemia daugelio faktorių bei įvykių visuma. Ministerija skatina ir palaiko visus procesus, kurie padės visa tai atskleisti, prireikus inicijuoti ir vykdyti sisteminius pokyčius. Neabejojama, kad institucijų vykdomi veiksmai dėl situacijos aplinkybių ištyrimo leis objektyviai įvertinti šį rezonansinį įvykį ir pateikti išvadas.
Siekdama išvengti dar didesnių neigiamų pasekmių ligoninės bendruomenės narių emocinei sveikatai, Sveikatos apsaugos ministerija prašo elgtis etiškai ir atsakingai, susilaikyti nuo išankstinių vertinimų. Suprasdami, kad sudėtingoje situacijoje gali būti ir daugiau medikų, skatiname, patiriant sunkumus bei problemas nedelsti ir kreiptis į SAM pasitikėjimo liniją 8 800 66004.
Šis įvykis – sukrečianti patirtis. Jos akistatoje būtina priminti, kad pastebėjus savižudybės ženklus laiku, žmogui galima padėti, jį išklausant ir nukreipiant profesionalios pagalbos. Dėl šios priežasties itin svarbi atida ne tik artimiausioje, bet ir darbinėje aplinkoje, galimybių sudarymas ar žinojimas, kaip pasinaudoti psichikos sveikatą stiprinančiomis paslaugomis.
Naudingos nuorodos dėl kreipimosi pagalbos sau ar kitam:
Mobilioji krizių įveikimo komanda
|
|
Psichologinė pagalba medikams |
www.medo.lt/pages/psichologine-pagalba-medikams-ju-artimiesiems-vaistininkams |
Informacija savižudybės krizėje esantiems žmonėms ar ieškantiems pagalbos |
|
Informacija apie nemokamą psichologinę ir kitą pagalbą telefonu, internetu ar gyvai |