Partizanų atminimas
Tradiciškai trečiąjį gegužės savaitgalį minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šiai dienai skirtas renginys gegužės 17 dieną vyko Ignalinos bažnyčioje. Po mišių buvo priminta istorinė tradicija, klausytasi smuiko muzikos ir dainų. Renginį vedė Eimantas Pakalka. Renata Tirilė atliko Bjelle dainą ,,Brolužėlis“ ir Ievos Norkutės ,,Raudoni vakarai. Smuiko muzika visus pradžiugino Monika Sapiegaitė. Ji grojo Edvardo Elgaro „Salut d,amor“ ir G. Savinienės ,,Lietuva“.
Minėjime kalbėjo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkas Vytautas Gimžauskas. Jie priminė, kad dar prieškario Lietuvoje vyko kariuomenės ir visuomenės suartėjimo, pažinimo renginiai. Pirmas toks surengtas 1935 metais. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ši šventė papildyta ir partizanų pagerbimu, kovotojus už laisvę suvokiant kaip tragiškos lemties Lietuvos kariuomenės dalį. ,,Branginkime ir saugokime laisvę. Būkime verti jos…“,– sakė vicemeras Juozas Rokas.
Po minėjimo buvo aplankytos Ignalinoje esančios žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimo vietos, nežinomų partizanų kapas Ignalinos kapinėse, taip pat šiemet mirusio partizanų ryšininko Mečislovo Petkevičiaus kapas. Mečislovas gimė 1924 metais Tauragnų krašte, Minčiakampyje, vėliau gyveno labai lietuviškame Juknėnų kaime. Prasidėjus karui slapstėsi šiene pasidarytame bunkeryje, vėliau pasitraukė į mišką, tapo partizanų ryšininku. Buvo suimtas, nuteistas, 8 metus kalėjo Vorkutos kalėjime, teko dirbti šachtose. Į Lietuvą grįžo 1955 metais. 2019 m., minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, savivaldybės meras Justas Rasikas aplankė šį žmogų, padėkojo jam už prasmingą gyvenimą ir tikėjimą Lietuvos laisve. Šiandien jau galima aplankyti tik jo kapą, uždegti žvakelę ir mintyse padėkota už laisvę, kurią šiandien turime.