KTU PTVF atidarytas galvosūkių ir užduočių kambarys moksleiviams
Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) įgyvendino Pabėgimo kambario projektą ,,(NE)paprasta praeitis“. Šis projektas paruoštas 9-12 klasių moksleiviams, skatinant mokykloje įgytas žinias pritaikyti praktiškai.
Projekto idėja
Pabėgimo kambario idėja – ilgai gvildenta tema bendruomenės viduje, kol buvo nuspręsta imtis veiksmų ir realiai pradėti šios temos kūrybiniai darbai.
,,Sunkiausia buvo sugalvoti mintį, į ką bus orientuotas šis kambarys ir temą, kuri būtų patraukli jaunam žmogui. Bet kadangi esame mokslo įstaiga, o tarp nurašyto fakulteto inventoriaus turime tokių, kuriuos galėjome panaudoti tokio pobūdžio veikloje, tai lyg ir patys daiktai padiktavo idėją – seną tėvų klasę, pilną nematytų įrenginių: pirmųjų mechaninių rašomųjų mašinų, Grafo projektorių, senų elektros skaitliukų, dekoracijų ir kitų techninių priemonių – visi jie glaudžia savyje paslaptį, kiekviename iš jų tūno užuominos.“,- pasakoja administravimo vadovė S. Kairienė.
Šio kambario užduočių autorius lektorius Remigijus Kaliasas pasirūpino inventoriaus pritaikymu, planuodamas užduotis, panaudojo savo kaip fiziko žinias parinkdamas tam tikrą pusiausvyrą tarp įdomumo ir informatyvumo. „Ekstremalios situacijos paskelbimo Lietuvoje laikotarpiu, buvome nutraukę kontaktinį darbą, tad užduočių kūrimas, užpildė tas laiko spragas, kurias turėjome dirbdami nuotoliu. Realus užduočių įgyvendinimas pradėtas jau grįžus į kontaktą. Scenarijus susijęs su fakulteto praeitimi. Pradžia nebuvo lengva, tačiau sulaukus papildomos pagalbos – iš atostogų sugrįžusios Sonatos, darbai virto faktais ir mes šauniai užbaigėme Pabėgimo kambarį“, – prisimena lektorius R. Kaliasas.
Prie kambario užduočių kūrimo prisidėjusi rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė Sonata Liutkevičienė, neslepia džiaugsmo, jog pagaliau moksleiviams galime pasiūlyti tokią veiklą. „Tai visiškai kitokia veikla, nei būdavo įprastai. Anksčiau studijų pristatymo metu moksleiviai būdavo supažindinami su Universitetu, pristatomos studijų programos, o dabar pasiūloma štai taip, interaktyviai praleisti laiką Pabėgimo kambaryje. Mieste tokie kambariai yra mokami, o mes moksleiviams siūlome tai išbandyti nemokamai. Be galo džiugu, kad komandos, kurios jau praėjo šį kambarį atsiliepė tik geriausiais žodžiais, jog mes nieku gyvu nenusileidžiame kitiems mieste esantiems pabėgimo kambariams“, – atviravo S. Liutkevičienė.
Ateityje fakulteto studentai bus kviečiami atnaujinti kambario idėją bei užduotis taip integruojant juos į realią universiteto veiklą.
Projekto tikslas
Skatinti 9-12 klasių moksleivių loginį mąstymą, orientaciją bei mokykloje išmoktas fizikos, matematikos, istorijas bei kitų dalykų žinias pritaikyti praktiškai. Ar 5-6 moksleivių komanda sugebės per 60 min. sugrįžti į dabartį, neturėdama taip pamėgtų išmaniųjų telefonų ir kompiuterių? Viskas priklauso nuo komunikacijos ir komandos vieningumo.
Moksleiviai kviečiami išmėginti Pabėgimo kambarį.
Moksleivių nuo 16 metų bus prašoma pateikti galiojančius Galimybių Pasus.