Ką reikia žinoti, perkant dulkių siurblį?
Dulkių siurblys – vienas iš nepamainomų prietaisų namų švarai užtikrinti. Ir visiškai nesvarbu, ar gyvenate vienas, ar turite atžalų ir ar turite augintinių, dulkių siurblys yra naudojamas nuolat. Renkantis dulkių siurblį derėtų įvertinti jo turimas funkcijas, energijos efektyvumą, dulkių emisijos, t. y., pralaidumo klasę, grindų ir kiliminės dangos bei kietųjų paviršių valymo efektyvumą ir t. t.
Kokie būna dulkių siurblių tipai?
Įprastai dulkių siurbliai yra skirstomi į keturis tipus. Tradiciniai dulkių siurbliai yra priskiriami pirmajam dulkių siurblių tipui. Šio tipo siurbliai turi dulkių surinkimo konteinerius arba maišelius dulkėms rinkti, taip pat žarną, valymo antgalius bei ratukus. Pažymėtina, kad pirmajam tipui priskiriamų dulkių siurblių valymo antgaliai bei žarnos yra keičiamos. Antrasis dulkių siurblių tipas – tai yra dulkių siurbliai-šluotos. Šio tipo siurbliai yra statomi vertikaliai. Namus siurbiant dulkių siurbliu-šluota, jums nereikės lankstytis, ko pasekoje pats siurbimo procesas bus tikrai komfortabilus. Vienas iš geriausių pavyzdžių, kalbant apie dulkių siurblius-šluotas, yra Dyson siurblys-šluota. Šis dulkių siurblys veikia tyliau, nei įprasti dulkių siurbliai, užima ne daug vietos ir yra labai lengvi. Pažymėtina, kad dulkių siurbliai-šluotos gali būti akumuliatoriniai bei laidiniai. Pastarieji dažniausiai turi galingesnius variklius. Dar vienas dulkių siurblių tipas – tai dulkių siurbliai robotai. Dėl savo dizaino šio tipo robotai geba lengvai judėti ir orientuotis patalpose, išvengdami įvairių kliūčių. Šie siurbliai kompaktiški, lengvi ir gebantys patys „pasirūpinti“ savo įkrovimu. Dulkių siurbliai robotai gali ne tik siurbti, bet ir plauti grindis. Gamintojo Ecovacs dulkių siurbliai robotai taip pat turi galingą siurbimo slėgio išlaikymo technologiją bei unikalią grindų plovimo sistemą, sudarytą iš vandens talpos su aukštu dažniu vibruojama grindų plovimo plokšte. Ketvirtasis dulkių siurblių tipas yra nedideli ir lengvi rankiniai siurbliai, kurie yra tinkami ne tik namų, bet ir transporto priemonių švarai palaikyti.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis dulkių siurblį?
Renkantis dulkių siurblį būtina atkreipti dėmesį į keletą kriterijų. Vienas iš tokių kriterijų yra energijos efektyvumas. Energijos efektyvumas, parodantis energijos sąnaudų santykį su dulkių siurblio dulkių surinkimo geba, yra žymimas raidėmis, kur A raide yra žymimi didžiausią energijos efektyvumą turinys siurbliai, o G – mažiausią energijos efektyvumą turinys siurbliai. Dar vienas svarbus kriterijus yra dulkių emisijos klasė. Emisijos klasė priklauso nuo dulkių siurblių filtrų kokybės. Dulkių siurblių filtrai būna medžiaginiai, vandens, popieriniai ir sintetinio pluošto vienkartiniai. Medžiaginiai filtrai yra porėti, todėl geba sulaikyti tik dideles dulkių daleles. Vandens filtrai savo viduje saugiai užrakina net ir smulkiausias dulkių dalelytes. Popieriniai filtrai yra mažiau porėti nei medžiaginiai filtrai, tačiau taip pat negeba sulaikyti visų alergenų. Na, o sintetinio pluošto medžiaginiai vienkartiniai dulkių siurblių filtrai pasižymi tuo, kad maksimaliai sulaiko nešvarumus. Jeigu esate alergiškas arba jeigu jūsų šeimos nariai turi įvairių alergijų, patartina rinktis dulkių siurblius, kuriuose įmontuotas antialerginis HEPA filtras. Svarbus kriterijus, renkantis dulkių siurblius, yra ir kilimų, grindų bei kitų kietųjų paviršių valymo efektyvumas. Dulkių surinkimo indikatorius yra pateikiamas pagal paviršių tipus. Pažymėtina, kad grindims ir kitiems kietiesiems paviršiams jis yra ne mažiau kaip 95 proc., o kilimams 75 proc.