Žinias gilino su vaikais dirbantys specialistai
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus iniciatyva suorganizuoti mokymai policijos tyrėjams, prokuratūros darbuotojams, vaiko teisių apsaugos specialistams, teisėjams. Mokymų metu dėmesys sutelktas į sėkmingas vaikų apklausas ir glaudų tarpžinybinį bendradarbiavimą.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai bendradarbiauja su VšĮ Paramos vaikams centru ir dalyvauja bendruose projektuose, todėl mokymus vedė centro psichologė Ieva Daniūnaitė. Pirmą kartą tokie mokymai rajone dirbantiems specialistams suorganizuoti prieš trejus metus.
Mokymuose „Tarpžinybinis bendradarbiavimas, vykdant teisines vaikų apklausas“ dalyvavo 25 dalyviai iš Klaipėdos rajono policijos komisariato, Klaipėdos rajono apylinkės prokuratūros, Klaipėdos rajono apylinkės teismo, Vaiko teisių apsaugos skyriaus.
„Vaikai ir nepilnamečiai yra svarbūs bylų dalyviai tiek smurto artimoje aplinkoje atveju, tiek nukentėjus nuo smurto. Kartais jie būna netgi vieninteliai liudytojai tokiose bylose. Pareigūnai, kuriems tenka bendrauti su vaikais, turi žinoti, kaip kalbėtis, kaip juos suprasti. Bendravimas su smurtą patyrusiu vaiku yra ne vienos tarnybos reikalas – įsijungia ir policijos pareigūnai, ir vaiko teisių apsaugos specialistai, todėl svarbu, kad vienoje savivaldybėje dirbantys žmonės vienodai įsivaizduotų ir suprastų šį darbą“, – sakė psichologė I. Daniūnaitė.
Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė atkreipė dėmesį, kodėl šie mokymai svarbūs policijos pareigūnams. Nors Lietuvos Respublikos teisės aktai numato, kad, siekiant kuo mažiau traumuoti vaiką, ikiteisminio tyrimo metu apklausas organizuoja ikiteisminio tyrimo teisėjas, tačiau praktika yra kitokia: „Pirmiausiai į įvykio vietą atvyksta policijos pareigūnai, tad jie ir yra pirmieji klausytojai. Šiuose mokymuose giliname žinias, kaip iškvosti nepilnamečius asmenis, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala jų psichologinei savijautai. Įsigaliojus Smurto artimoje aplinkoje įstatymui, ypač daug nepilnamečių tampa bylų liudytojais. Vaikai yra labai jautrūs ir su jais reikia mokėti kalbėtis“, – sakė pareigūnė.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė pabrėžė, kad dirbant bendrą darbą yra labai svarbu dalyvauti bendruose mokymuose – tikėtina, kad galima pasiekti geresnių rezultatų.