Jaunieji ekologai taršos taškus žymės interaktyviame žemėlapyje
Ekologų klubo „Žalioji žemė“ aktyvistai Klaipėdos rajono savivaldybėje įgijo žinių, kaip rinkti duomenis interaktyviu užterštų teritorijų žemėlapiu.
Balandžio mėnesį „Žaliosios žemės“ Klaipėdos rajono skyriaus nariai sužymėjo užterštas vietas Gargždų mieste. Pasak klubo vadovo Michailo Denisenko, informacija apie taršos taškus buvo tiesiog užrašyta ant popieriaus: „Būtų puiku, jeigu naudodamiesi naujausiomis technologijomis galėtume sudaryti interaktyvų žemėlapį, prie kurio prisijungus internetu matytųsi užterštos vietos. Manau, toks žemėlapis būtų naudingas ne tik įvairių švarinimosi akcijų, talkų organizatoriams, bet ir Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojams, kurie galėtų pasirūpinti, kad atliekos, šiukšlės būtų išvežtos ir teritorija sutvarkyta“.
Iniciatyvą sukurti interaktyvų užterštų vietų žemėlapį pasiūlė Savivaldybės administracijos Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Raimondas Vilas. Juolab, kad užterštų teritorijų žymėjimas Gargžduose yra viena iš Klaipėdos rajono savivaldybės remiamo projekto „Jaunimo ekologinės savanorystės Klaipėdos rajone skatinimas“ veiklų. „Interaktyvaus žemėlapio sukūrimui reikalingas tik mobilusis telefonas ir prieiga prie interneto. Norint pažymėti taršos tašką žemėlapyje, reikia mobiliuoju telefonu prisijungti prie interneto, naudojantis specialia nemokama programa nustatyti ir pažymėti buvimo vietą, pasirinkti atliekų tipą ir prisegti čia pat padarytą nuotrauką“, – paaiškino Geodezijos ir GIS skyriaus vadovas. Kol kas šios viešai prieinamos duomenų bazės interneto adresas nėra skelbiamas, tačiau ateityje ja galės naudotis visi norintys.
Klaipėdos rajono skyriaus aktyvistai Simona Dargytė, Mantas Butkus ir Remigijus Ambotas tikino, kad įgytos žinios, kaip pildyti interaktyvų užterštų teritorijų žemėlapį, tikrai pravers ir jomis pasidalins su kitais klubo „Žalioji žemė“ nariais.
Organizacijai, kuri įkurta 1998 metais, priklauso per 40 aktyvistų Klaipėdoje, Klaipėdos rajone, Neringoje ir Palangoje. Nuo įkūrimo pradžios klubo tikslas – vykdyti visuomenės (ypač jaunimo) švietimą aplinkosaugos klausimais, prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. „Vykdomų veiklų metu siekiama ugdyti jaunuolių pilietiškumą, skatinti atsakomybę už savo gyvenamąją aplinką, propaguoti ekologines idėjas“, – sakė klubo vadovas M. Denisenko. Norintys prisijungti prie ekologų klubo „Žalioji žemė“, kviečiami rašyti el. paštu zaliojizeme@gmail.com.