Vyriausybė pritarė pokyčiams vidaus tarnybos sistemoje
Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama didinti vidaus tarnybos sistemos patrauklumą ir spręsti pareigūnų darbo užmokesčio didinimo bei jų motyvavimo problemas.
„Šios pataisos visų pirma reikalingos visuomenei: kad ji ne tik jaustųsi, bet ir realiai būtų saugesnė. Akivaizdu, kad norint to pasiekti būtina stipri, moderni, profesionali teisėsauga. Statutas – ne kas kita, o kelias tokios teisėsaugos link“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Tvirtesnės socialinės garantijos, apčiuopiamai, o ne simboliškai didesnis atlyginimas, visai kitokia motyvacija, platesnės karjeros, kvalifikacijos kėlimo galimybės, skaidrus priėmimas į tarnybą, aiški atsakomybė, sureguliuoti darbo krūviai – visa tai ir dar daugiau bus galima įgyvendinti įsigaliojus minėtoms pataisoms.
„Visų pirma kalbame apie vidurinės ir žemiausios grandies pareigūnams. Tuos, kurie šiandien uždirba mažiausiai. Žmonėms nebereikės sukti galvos, kaip išlaikyti šeimą, dairytis papildomo galimybių, dirbti apsauginiais prekybos centruose ar sandėliuose“, – tvirtina ministras.
Statuto pakeitimai leis sukurti sistemą, kuri skatintų pareigūnus siekti geresnių veiklos rezultatų, karjeros, tobulėti, taip pat skatintų jaunimą pasirinkti policininko, pasieniečio, ugniagesio gelbėtojo profesijas.
Statute yra įtvirtinama pareigūnų darbo užmokesčio sistema, tiesiogiai susieta su pareigūnų veiklos rezultatais, taip pat nustatoma tokia pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo tvarka, kuri leis įgyvendinti ne tik vertikalios, bet ir horizontalios karjeros galimybes. Siekiant motyvuoti pareigūnus taip pat numatoma, jog nuo 2017 m. sausio 1 d. didės pareiginės algos priedų už turimus tarnybos laipsnius koeficientai.
Tarp svarbių naujovių – suvienodinamas pareigūnams taikytinas darbo laiko režimas, nustatant 40 valandų savaitės darbo laiko normą. Statute numatomos ir naujos socialinės garantijos, tarp jų – pareigūno profesinių studijų finansavimas valstybės biudžeto lėšomis, draudimas visomis įstatymiškai nustatytomis valstybinio socialinio draudimo rūšimis, pareigūno ir jo šeimos narių ar jų nuosavybės apsauga, kai dėl pareigūno vidaus tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui.
Naujomis nuostatomis taip pat praplečiamas rotuojamų pareigūnų sąrašas – visų vidaus reikalų įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai taps rotuojamais pareigūnais. Įsigaliojus įstatymui jiems nustatomas penkerių metų laikotarpis eiti pareigas, kurioms taikoma rotacija.
Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektui pritarta atsižvelgiant į Vyriausybės 2012-2016 m. programos nuostatas. Šiam projektui dar turės pritarti Seimas.