Kokiose užsienio šalyse labiausiai apsimoka dirbti?
Daugelis lietuvių nėra patenkinti savo darbo užmokesčiu ir vis dažniau nusprendžia emigruoti. Koronaviruso pandemija smarkiai pakenkė ekonomikai, o tai neigiamai paveikė didelės Lietuvos visuomenės dalies gyvenimo lygį. Piliečiai ne tik skundžiasi darbo sąlygomis, bet ir abejoja valdžios vykdomais pokyčiais, o tai juos skatina visam laikui išvykti į užsienį. Kurioje šalyje galima daugiausiai uždirbti? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį priimant sprendimą emigruoti?
Kodėl ir kur emigruoja lietuviai?
Nors vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje kasmet didėja, tuo pat metu didėja kasdienio gyvenimo išlaidos ir maisto produktų kainos. Dėl šios priežasties vis daugiau žmonių vis dažniau priima nelengvą sprendimą emigruoti darbo tikslais. Kai kurie nusprendžia išvykti tik keliems mėnesiams ar metams, nors laikotarpis dažnai keičiasi. Didelio uždarbio vizija ir galimybė sutaupyti didelę pinigų sumą skatina juos ryžtis pratęsti savo buvimą užsienyje. Tai leidžia žmonėms atidėti nemažą pinigų sumą savo banko sąskaitoje.
Lietuvių dažniausias pasirinkimas – darbas Olandijoje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje ir Suomijoje. Ten lietuviai noriai ieško ištisus metus trunkančio arba sezoninio darbo, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių derliaus nuėmimo. Vidutinis dienos užmokestis už tokį darbą gali gerokai viršyti sumas, kurias galima gauti mūsų šalyje.
Kur emigruoti, norint gyventi oriai?
Gyvenamoji šalis – tai ne tik vieta, kurioje žmogus užsidirba pragyvenimui, bet ir aplinka bei visuomenė, daranti įtaką jo pasitenkinimo ir gyvenimo džiaugsmo lygiui. Galvojant, kur emigruoti, verta atsižvelgti į tokius aspektus kaip atitinkamos šalies politinė sistema, kultūra ir piliečių požiūris į emigrantus. Liberalios demokratinės šalys turi gerą reputaciją, o jų naudai byloja, tokie dalykai kaip:
- aukšto lygio moderni gamyba naudojant techninius ir mokslinius išteklius;
- stabili politinė sistema;
- socialinių konfliktų mažinimo mechanizmų naudojimas;
- išvystyta socialinė sistema;
- parama verslininkams ir laisva konkurencija.
2021 m. BAV Group, Wharton School ir Pensilvanijos universiteto atlikti tyrimai, kuriuose buvo atsižvelgta į daugelį piliečių gyvenimo aspektų, rodo, kad geriausios šalys gyventi yra šios: Kanada, Japonija, Olandija, Vokietija, Šveicarija, Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Naujoji Zelandija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Nyderlandai.