Sunkvežimio elektronikos remontas: dažniausiai pasitaikančios problemos ir jų sprendimo būdai
Šiais laikais transporto priemonėse diegiama elektronika yra labai pažengusi. Galima džiaugtis inovatyviai įranga, kuri užtikrina komfortabilų bei saugų atstumų įveikimą, taip pat, informacijos gavimą, kuomet atsirado tam tikri gedimai.
Tiesa, kuo daugiau elektronikos – tuo gedimai dažniausiai yra sudėtingesni ir neužtenka tik elektronikos, kad jie būtų nustatyti, svarbu gero meistro žinios bei kompetencija. Patikimas sunkvežimių servisas, atsiradus tiek elektronikos, tiek bet kokiems kitiems gedimams – būtinas.
Svarbu – patikima diagnostika
Bet kokios transporto priemonės patikra prasideda nuo diagnostikos, kuri gali padėti užfiksuoti net ir pačius mažiausius gedimus. O kuo ankstyvame lygyje jie bus fiksuojami – tuo didesnė tikimybė, kad sutvarkyti juos meistrai galės ne tik greičiau, tačiau ir pigiau.
Visą elektros sistemos šerdį sudaro akumuliatorius bei generatorius. Pagaminama energija yra naudojama tokioms sistemoms, kaip kad variklio užvedimas, taip pat ir aušinimas, šildymas arba vėsinimas – kondicionavimas, net ir apšvietimas, radijas bei daugelis kitų smulkmenų, kurios yra būtinos saugioms ir patogioms kelionėms. Inovatyviuose sunkvežimiuose elektronikos yra vis daugiau, tad be diagnostikos nustatyti gedimų, galima sakyti, kad nepavyks.
Dažniausiai pasitaikantys elektronikos gedimai sunkvežimiuose
Laiku atlikus diagnostiką, reguliariai apžiūrint sunkvežimio dalis, sistemas – galima būti ramiu, kad technika veiks tuomet, kai jos labiausiai reikia. Specialistai žino, kokie sunkvežimių elektronikos gedimai yra dažniausi, tad patikros metu pirmiausia jiems ir yra skiriama kuo daugiau dėmesio.
Galią praradęs akumuliatorius yra gana dažna šiuolaikinių sunkvežimių problema. Kuo daugiau elektronikos prietaisų sunkvežimyje bus – tuo didesnė tikimybė, kad akumuliatorius tarnaus trumpiau nei buvo nurodyta pateiktose gamintojo rekomendacijose. Svarbu, kad sunkvežimuose būtų montuojamas tinkamos talpos bei galios akumuliatorius, kuris turi būti pasirenkamas pagal transporto priemonės elektronikos skaičių/poreikį.
Geras matomumas kelyje yra neatsiejamas nuo tinkamai savo darbus atliekančių žibintų. Jeigu šviesos intensyvumas tapo mažesnis nei įprasta, nors vizualiai matyti, kad reflektoriai bei stiklai nėra įtrūkę, tikėtina, kad pasitaikė sunkvežimių elektros įrangos gedimai – įtampos kritimas. Specialistai pirmiausia tokiu atveju tikrina elektrinių grandis, žiūri, ar ant jų nėra korozijos.