Meno mokykloje triumfuoja choreografinių stilių įvairovė
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Choreografijos skyrius šiemet įsimintinais renginiais pažymėjo Tarptautinę šokio dieną. Pasitikdami šią šventę, Choreografijos skyriaus mokiniai ir mokytojai surengė spalvingą šokių koncertą, kuriame galėjai išvysti įvairiausių stilių choreografines kompozicijas. Tai nėra atsitiktinumas. Mokiniai, besimokantys choreografijos Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje, šokio gebėjimus įgyja pagal kruopščiai parengtas choreografinio ugdymo programas ir ugdymo planus. Todėl šioje mokykloje jaunieji šokėjai ir balerūnai sistemingai ir nuosekliai ugdo kūrybiškumą, plėtoja psichofizines galias ir sceninę patirtį, lankydami klasikinio (baleto), lietuvių tautinio, pasaulio tautų, šiuolaikinio bei modernaus šokio, gimnastikos ir kitas pamokas, įgyja įvairių stilių šokio žinias, gebėjimus ir sceninę patirtį. Besimokydami čia mokiniai įsisavina ir plėtoja ne tik šokio, bet ir bendrąsias kompetencijas, netgi susipažįsta su muzikos raštu ir išmoksta skambinti pianinu.
Ypač daug malonių emocijų ir įspūdžių Choreografijos skyriaus mokiniams palieka koncertinės išvykos ir dalyvavimas įvairiuose festivaliuose, meistriškumo konkursuose. Ir šiais metais, minėdami Tarptautinę šokio dieną, Meno mokyklos Choreografijos skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo labai gražiuose šokio meno renginiuose Šiauliuose ir Nidoje.
Balandžio 29 d. Nidoje vyko XI respublikinis muzikos ir meno mokyklų choreografijos skyrių festivalis „Šitam dideliam būry“, kuriame dalyvavo 450 jaunųjų šokėjų iš visos Lietuvos. Šį gausų būrį papildė ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos šokėjai, kuriuos festivaliui parengė vyr. mokytojai Aida Brazdeikienė ir Giedrius Zaborskis. Gilias tradicijas puoselėjančiame, puikiai organizuotame Nidos festivalyje plungiškiai su pasisekimu pristatė savo parengtus istorinio ir šiuolaikinio šokio koncertinius pasirodymus.
Gegužės 2 d. Šiauliuose vyko IX tarptautinis šokio festivalis – konkursas „Aušrinė žvaigždė”, kuris sukvietė 27 šokio kolektyvus (apie 600 šokėjų) iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Šiame tarptautinį pripažinimą pelniusiame konkurse vyr. mokytojos Loretos Vaitkutės parengti šokio kolektyvai laimėjo antrą vietą mažųjų pogrupyje nominacijoje „Klasikinis šokis” ir trečią vietą mažųjų pogrupyje nominacijoje „Estradinis šokis”, o vyr. mokytojos Aidos Brazdeikienės parengti šokio kolektyvai laimėjo antrą vietą viduriniųjų pogrupyje nominacijoje „Estradinis šokis” ir trečią vietą viduriniųjų pogrupyje nominacijoje „Modernusis šokis”.