Pristatyta Jurgio Usinavičiaus atsiminimų knyga „Vėjas“
2023 m. gegužės 10 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko Jurgio Usinavičiaus knygos ,,Vėjas“ pristatymas. Jame dalyvavo pats knygos autorius, pernai atšventęs garbingą jubiliejų. Žvalus, gerai nusiteikęs, spinduliuojantis gerumu, knygos mylėtojams jis jautriai ir nuoširdžiai papasakojo apie savo vaikystės, jaunystės ir viso savo gyvenimo metus ir kaip gimė knyga ,,Vėjas“.
Jurgio Usinavičiaus atsiminimų knyga „Vėjas“ – tai pirmoji autoriaus atsiminimų knyga, kurią 2021 m. pabaigoje išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyrius. Su dideliu pasisekimu ši knyga 2022 metais skaitytojams buvo pristatyta Vilniaus knygų mugėje ir gimtajame autoriaus Kupiškio rajone, Skapiškio miestelyje.
Autorius yra parašęs ir išleidęs septynis romanus. Jis yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys, gerai įvaldęs plunksną. Tris dešimtmečius darbavosi žurnale ,,Sodai”.
Ir ši atsiminimų knyga pasižymi meniškumu, pasakojimai yra labai meniški ir kartu autentiški.
Knygoje „Vėjas“ vėl sutinkame ir jo romanų veikėjus, nes romanuose veikia realūs žmonės, autoriui artimi, sutikti žmonės.
Knygoje juos pirmiausiai ir sutinkame veidas į veidą, nes knyga prasideda nuotraukomis. Įdomu ją skaityti, nes kai pradedame skaityti tekstą mes jau esame lyg ir susipažinę su žmonėmis, galime pradėti pokalbį…
Džiugu pažymėti ir tai, kad 2023 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanotas rašytojas Jurgis Usinavičius.
Kaip sakė J.Usinavičius, šiai nominacijai jį pristatė Kupiškio rajono savivaldybės bibliotekos darbuotojai.
,,Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo Centro leidybos skyrius kryptingai ir nuosekliai leidžia bei platina mokslinę, publicistinę literatūrą pasipriešinimo okupaciniams režimams tema. Taip pat kiekvienais metais siekiame išleisti ir kelias ne mokslinio žanro knygas: atsiminimus, dienoraščius. Šios knygos – tai autentiški liudijimai skaudžios, žiaurios, bet drąsą ir Tėvynės meilę įkvepiančios Lietuvos kovų ir netekčių istorijos. Svarbu, kad dar galime išgirsti gyvą istoriją, pažinti Lietuvos įvykius iš juos išgyvenusių žmonių“, – renginyje kalbėjo LGGRTC Leidybos skyriaus vedėja Laimutė Grikinienė.
To ir norisi palinkėti skaitytojams, užmegzti, pagilinti ryšį su istorija, kuri gyva dabartyje, gal ne visuomet sąmoningai tai suvokiame, bet kiekvienas esame ssieti su šia istorija. Praeitis yra gyva, skaudi, žiauri ar džiugi ji yra dalis žmogaus, tautos.