Kokie elektros kabelių sujungimai yra geriausi?
Dirbdami su elektros tinklais dažnai susiduriate su pastatymo, jungiamumo, atšakojimu laidais, o kadangi žinome, kad kiekviena jungtis yra silpnoji grandis, tai reiškia, kad jungtis tarp laidų turi būti labai patikima.
Elektros instaliacija atlieka svarbų vaidmenį mūsų namuose. Nuo to priklauso teisingas ir nepertraukiamas įrangos veikimas. Daugumą laidų problemų sukelia laidų jungtys. Todėl svarbu žinoti pagrindinius laidų sujungimo būdus. Nuo to priklauso laidų patikimumas ir jūsų saugumas. Turėdami tinkamus įgūdžius, galite patys prijungti elektros laidus. Išstudijavus saugos priemones ir instrukcijas, šis procesas jums neatrodys sunkus.
Kaip prijungti laidus?
Yra įvairių būdų, kaip tinkamai prijungti laidus. Reikėtų prisiminti, kad ne kiekvienas būdas leis sujungti varinius ir aliuminio laidus tarpusavyje – tam turėtumėte naudoti gnybtus.
Laidų prijungimas naudojant gnybtų blokus elektros kabeliams
Gnybtai yra modernus kabelių ir laidų sujungimo variantas. Šios specialios dėžės ir plokštės parduodamos jau paruoštos ir turi izoliuotus prijungimo skyrius. Todėl trumpai tariant, elektros gnybtus galime apibrėžti kaip atsakingus už tilto tarp vieno elektros laidininko ir kito sukūrimą, kuris gali būti grandinės pertraukikliuose, skaitikliuose, gnybtuose, relėse ir kt. Šis metodas yra labai paprastas ir patikimas. Norėdami prisijungti, galite pasirinkti iš šių parinkčių:
- Gnybtų blokai. Jie gaminami plokščių su tam tikru skaičiumi skylių pavidalu. Tvirtos apkabos pagalba bloke sujungiami elektros laidai;
- Spyruokliniai gnybtai. Laidai tvirtinami specialia spyruokle įrenginio viduje;
- Šakų terminalai. Jie naudojami laidams šakoti. Tokie gnybtai yra įrenginys su dviem plokštėmis su grioveliais laidams. Priveržkite laidus keturiais varžtais.
Tai yra pagrindiniai laidų prijungimo gnybtų tipai. Šiuolaikinėje rinkoje jų gausu – nesunkiai išsirinksite sau tinkantį. Pagrindinis gnybtų privalumas yra tas, kad laidų nereikia izoliuoti – galima saugiai sujungti varinius kabelius su aliumininiais. Yra įvairių dydžių kištukiniai lizdai – skirtingų dydžių laidininkams, su skirtingu porų skaičiumi – nuo 2 iki 20 ar daugiau.
Kai paliečiame funkcionalumo temą, reikia pabrėžti konkretų dalyką, kuris yra nepaprastai svarbus: rinkoje yra dviejų tipų elektros gnybtai – izoliuotas ir be izoliacijos. Tačiau net ir suskirstant į šias dvi klases, visi terminalai skirstomi į modelius, o tai keičia jų paskirtį. Tokiais atvejais visų komponentų jungtys gali būti prijungtos prie laidininkų per elektros gnybtus.