Krepšinis – itin mėgstama sporto šaka ne tik Lietuvoje
Lietuvoje krepšinis be abejo yra populiariausia sporto šaka. Dažnai sakoma, kad mūsų šalyje krepšinis yra tarsi antroji religija ir kad krepšinio ekspertais gali vadintis kone kiekvienas krepšinio žiūrovas. Įvairių varžybų ir čempionatų metu prie TV ekranų ir gyvai į varžybas renkasi didžiulės masės žmonių. Tyrimai rodo, kad ir pasauliniu lygiu ši sporto šaka sulaukia didžiulio susidomėjimo.
Tarp TOP mėgstamiausių sporto šakų
Reguliariai yra atliekami įvairūs tyrimai, kurie dažniausiai rodo, kad krepšinis nėra pati populiariausia sporto šaka pasaulyje. Tačiau ji neabejotinai yra viena tarp populiariausių. Skirtingais metais krepšinis dažniausiai užima garbingą trečią poziciją pagal sporto šakų populiarumą pasaulyje. Skaičiuojama, kad jis labiausiai populiarus tokiose valstybėse kaip JAV, Kinija, Kanada, Japonija, o iš viso šia sporto šaka domisi beveik trys milijonai žmonių, nors kartais atrodo, kad vien tiek krepšinio mėgėjų gyvena Lietuvoje. Visi turi savo mėgstamas komandas. Vieni serga už Uniclub Casino – Juventus klubą, kiti už „Žalgirį“ ar savo miesto komandą.
Iš tiesų, Lietuvoje krepšinis ėmė populiarėti tik prieš šimtmetį, maždaug 1921 d, o pirmosios rungtynės įvyko Kaune. Be to, nors dažnai manoma, kad tarp moterų krepšinis išpopuliarėjo daug vėliau, iš tiesų jau 1922 m. Lietuvoje vyko pirmasis šalies čempionatas, kur dalyvavo ir moterų krepšinio komanda. O po maždaug dešimties metų Kaune buvo pastatyta ir pirmoji krepšiniui pritaikyta arena – Kauno sporto halė.
Krepšinio istorija
Ar žinote, kaip atsirado krepšinis, ši tokia populiari sporto šaka visame pasaulyje? Manoma, kad krepšinis jau gyvuoja beveik 200 metų. Tiesa, iš pradžių, jis buvo ne visai toks, kokį dabar esame įpratę matyti krepšinio žaidimą. Manoma, kad krepšinis gimė Kanadoje, kur iki šiol yra itin populiarus. Istorija pasakoja, kad pirmiausia krepšinį ėmė žaisti studentai. Įdomu tai, kad istorija pasakoja, jog žaisti krepšinį studentai pradėjo žiemą, kai, dabar atrodo, kad sąlygos tam neturėjo būti itin geros.
Tačiau iš tiesų krepšinis ir buvo sukurtas kaip alternatyva beisbolui ar kitam Kanadoje populiariam sportui – amerikietiškam futbolui. Todėl iš pradžių krepšinis neturėjo netgi sau skirto kamuolio, studentai žaidė su futbolo kamuoliu, o krepšiai buvo su dugnu. Tad kamuolys iškrisdavo per krepšį, kaip esame įpratę matyti dabar, po kiekvieno laimingo metimo, tekdavo jį ištraukti. Skaičiuojama, kad krepšinio kamuolys atsirado tik maždaug 1926 m., tad pirmuosius tris dešimtmečius krepšinis buvo žaidžiamas su futbolo kamuoliu.