Metų renginys – Medkopio pabaigos šventė
Visi, kurie nori puikią Žolinių dieną praleisti nuostabiame gamtos kampelyje, su muzika, dainomis ir pačiomis įvairiausiomis veiklomis – rugpjūčio 15-ąją kviečiami į senąjį Stripeikių kaimą, kur nuo 1978 m. veikia unikalus, vienintelis toks Lietuvoje Bitininkystės muziejus.
Tradicija muziejuje švęsti medkopio pabaigą jau tęsiama nuo 1984 m. Tai bene seniausia etninio paveldo šventė Ignalinos krašte. Ji labai populiari ir laukiama. Per kūrybinių raiškų gausą atsiveria nuostabios patirtys ne tik bitininkystės entuziastams, bet ir įvairaus amžiaus žmonėms, šeimoms. Čia galima pamatyti, pažinti, paliesti, įkvėpti, ragauti, išbandyti… Šventė išpopuliarėjo už Lietuvos ribų, nes jos svečiai – užsienio šalių ambasadoriai ir kitų šalių turistai.
Šių metų šventėje muziejaus erdvėse įsikurs menininkų kūrybinės rezidencijos, vyks daugybė edukacijų, kvies bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų kermošius, veiks Medaus kiemas su išmaniojo avilio pristatymu, parodomuoju medaus sukimu. Bus ir kino, ir teatro, muzikinių performansų ir rimtų paskaitų. Kultūrinį ir bitininkystės paveldą pristatys su muziejumi draugaujanti Japonijos ambasada. Džiugins Keistuolių teatro grupės koncertas. Menininkas Eugenijus Raugas pristatys autentiškos muzikos albumo ,,Dusių dainos“ dainas, skambės Žemynos Trinkūnaitės kanklininkių grupės muzika. Šventę ves menininkė Juventa Mudėnaitė.
Muziejaus sodyba ir lauko ekspozicija yra išsidėstę ant dviejų vaizdingų kalvų, kurias savo tekėjimu tarsi perskiria ir tilteliu sujungia srauni Tauragnos upelė. Gera pasivaikščioti po išpuoselėtą 4 ha teritoriją, apžiūrint ekspozicijas. Šešiuose muziejaus pastatuose įrengtos modernios interaktyvios ekspozicijos apie bites ir bitininkavimą nuo seniausių laikų. Kalvos šlaite išsibarstę senoviniai gulstieji bei statieji kelminiai. Ateinančius pasitinka lietuvių bičių dievo Babilo skulptūra. Aplankius senąją pirkią, pasijaučiama kaip pas bitininką namuose, svirne – kaip dūzgiančioje bičių šeimoje, tvartelyje – tarsi bitininko dirbtuvėse. Austėjos klėtelė atveria iš amžių glūdumos ateinančias mitologines paslaptis, žolelių galias ir kvapus. Prie klėties – senovės lietuvių aukuras deivės Gabijos garbei. Čia pat ir didingos ąžuolinės skulptūros, vaizduojančios keturių tautų, tarp jų ir lietuvių, mitus. Žalčio klėtelė skirta meditacijai. Liepų kalne, ant antros kalvos, laukia smagūs pasiūlymai šeimoms – kvietimai paskrajoti sparnuotosiomis sūpynėmis, bičių korio pavidalo smėlio dėžės, gamtos terapija hamakuose po liepomis, bičiuliški pašnekesiai pavėsinėse. Visas muziejus yra ypatinga vieta, kur žmogus nurimsta, išgyvena gerus jausmus, leidžia sau tiesiog būti.