Konkursas – festivalis „Suk, suk ratelį“
Šiaulių rajono Kuršėnų kultūros centre, spalio 18 dieną, vyko nepaprastas renginys – Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudies šokių kolektyvų konkursas-festivalis „Suk, suk ratelį“. Tai ne tik šokių varžybos, bet ir kultūrinė šventė, kurioje dalyvavo 37 kolektyvai iš įvairių miestų ir rajonų.
Kiekvienais metais šis renginys auga, pritraukiantis vis daugiau dalyvių ir žiūrovų. Dalyviai atvyko iš Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Šiaulių, Telšių rajonų bei Šiaulių, Mažeikių, Rokiškio, Panevėžio miestų.
Šokėjai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes: merginų, moterų, jaunimo, vyresniųjų ir senjorų. Kiekviena grupė turėjo savo unikalų šokį, atspindintį jų kūrybiškumą ir tradicijų puoselėjimą. Dalyvių pasirodymus vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro ekspertų komisija.
Nepamirštama, kad šių renginių esmė ne tik varžytis, bet ir dalintis kultūros paveldu bei skatinti tautinę tapatybę. Telšių kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „DŽIUGAS“ su vadove Janina Reiniene šiame konkurse-festivalyje išsiskyrė ypatingai.
„Džiugas“ ne tik tapo šio renginio laureatais, bet ir nusipelnė ypatingų pagyrų už išraiškingiausią šokį konkurse – „Dvarpolkė“. Šis šokis ne tik atspindėjo kolektyvo ryšį su šokio tradicija, bet ir pakerėjo žiūrovus savo originalumu.
Verta paminėti, kad „Džiugas“ šiame konkurse-festivalyje dalyvauja jau daug metų ir nuolat išsiskiria aukštu pasirodymų lygiu. Jau nuo 2017 m. šis kolektyvas nepriekaištingai atstovauja Telšių kultūros centrui, pelnydamas antros, pirmos ir vėl pirmos vietos apdovanojimus.
Šis konkurso-festivalio įvykis yra puiki proga ne tik dalyviams, bet ir visai bendruomenei susirinkti, pasidžiaugti kultūrinės įvairovės grožiu ir paremti savo miesto talentingiausius šokėjus. Kiekvienas šokis, kurį matome šioje šventėje, yra ne tik judėjimo forma, bet ir pasakojimas apie Lietuvos tautinę istoriją, tradicijas ir gyvenimo džiaugsmą. Šįkart „Suk, suk ratelį“ nepaliko abejingų – jis dar kartą priminė mums, kaip svarbu saugoti ir puoselėti savo kultūrinį paveldą.