Virtualių pasakojimų platforma „Mano ir mūsų istorija“
Kiekvieno iš mūsų asmeninė istorija persipina su šeimos, bendruomenės, šalies ir viso pasaulio įvykiais – taip kuriama kolektyvinė istorija ir atmintis, lemianti mūsų tapatumą, vertybes, leidžianti geriau suprasti praeitį ir dabartį, užtikrinčiau žvelgti į ateitį.
Mąstydami apie muziejininkai sukūrė virtualių pasakojimų platformą „Mano ir mūsų istorija“. Tai – interneto svetainė, skirta visiems, besidomintiems savo, šeimos, bendruomenės, krašto bei valstybės istorija. Čia kiekvienas vartotojas ne tik ras gausybę atminties institucijose saugomos medžiagos, sugrupuotos į įvairias temas apie svarbius ir reikšmingus mūsų ir mūsų valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius, bet ir pats galės dalintis savo asmeniniais pasakojamais, įkelti fotografijas, vaizdo ir garso medžiagą, komentarus ir tekstus iš savo archyvų ir taip papildyti kolektyvinę istoriją savo asmeniniais pasakojimais.
Platforma „Mano ir mūsų istorija“ sukurta įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“. Ją kūrė jungtinė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus LIMIS centro ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – komanda.
Mano ir mūsų istorija – https://www.limis.lt/mimi
2018–2022 metais Šiaulių „Aušros“ muziejus partnerio teisėmis dalyvavo įgyvendinant „Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“, kurį kartu su kitais partneriais vykdė Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.
Įgyvendinus projektą modernizuota Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema LIMIS (vieša prieiga www.limis.lt), kurioje kaupiami ir publikuojami duomenys apie visus suskaitmenintus Lietuvos muziejų eksponatus, sistema papildyta naujais eksponatais ir šiuolaikinių vartotojų poreikius atitinkančiomis naujomis elektroninėmis paslaugomis, sukurtos naujos ir patobulintos jau veikiančios LIMIS integracijos su kitomis informacinėmis sistemomis.
Šiaulių „Aušros“ muziejus projekte daugiausia dėmesio sutelkė į muziejaus inicijuotos virtualių pasakojimų platformos „Mano ir mūsų istorija“ kūrimą.
Taip pat buvo sukurtas audiogidas Fotografijos muziejaus ekspozicijoje, virtualus turas po Šiaulių „Aušros” muziejaus padalinius ir atskirai po Chaimo Frenkelio vilą-muziejų. Papildomai suskaitmeninti ir paviešinti LIMIS portale 25 000 Šiaulių „Aušros“ muziejaus eksponatų, o muziejuje veikiantis Šiaulių regiono muziejinių vertybių skaitmeninimo centras pasipildė nauja įranga, kuri leis dar efektyviau vykdyti muziejinių vertybių skaitmeninimą ir suskaitmeninto turinio sklaidą.