Prezidentas sveikina Kaišiadoris tapus šių metų Lietuvos kultūros sostine
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienio vakarą kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvavo „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ atidarymo renginyje.
Šalies vadovas susirinkusius miestiečius pasveikino šventės proga ir pasidžiaugė ambicinga 2024 m. kultūros sostinės programa, kuri žada neeilinių kultūros įvykių ir patirčių, padėsiančių atskleisti ryškiausius Kaišiadorių krašto talentus ir tvirčiausias bei kūrybingiausias bendruomenes.
„Šįvakar išties panašu, kad visa Lietuva ruošiasi keliauti į Kaišiadoris – turtingos istorijos ir gyvos kultūros miestą. Kraštą, kuriame nuo seno telkėsi laisvos ir laisvę mylinčios, už ją ne kartą – ar 1863 m. sukilimo, ar vėlesnių kovų metu – mūru stojusios bendruomenės“, – renginyje kalbėjo Prezidentas.
Pasak šalies vadovo, svarbiausia, kad Lietuvos kultūros sostinės renginiai taptų dar vienu akstinu Kaišiadorių žmonėms stiebtis aukštyn ir kelti savo svetingo ir atviro krašto gerovę.
Prezidentas šventės proga kaišiadoriškiams palinkėjo laimingų, turiningų ir įkvepiančių kultūros metų.
Kaišiadorys, formuodami Lietuvos kultūros sostinės programą, atsižvelgė į savo kultūrinę tapatybę, istorinę praeitį, geografinius ypatumus, tad pasirinko kultūros kelių ir kelionių koncepciją. Išgrynintas svarbiausias keliones suskirstė į keturias kryptis: „Atminties sakmę“ sudaro istorijų ir literatūros kelionės, „Meno spalvos“ apima muzikines, vaizduojamojo meno, teatro ir kino keliones, „Etnoskonis“ veda etnokultūros ir kulinarinio paveldo keliais, o „Pažinimo pėdos“ aprėpia kultūrinio turizmo, sporto ir piligrimines keliones.
Kaišiadoriškiai surengs per 60 renginių ir kultūrinių iniciatyvų. Skaičiuojant atskiromis veiklomis, jų numatoma net keli šimtai. Renginiai vyks ne tik Kaišiadoryse, bet ir aplinkiniuose miesteliuose.
Lietuvos kultūros sostinėmis nuo 2008 metų, kai buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Lietuvos kultūros sostinė“, buvo: Zarasai, Plungė, Ramygala, Šilutė, Anykščiai, Palanga, Panevėžys, Žagarė, Telšiai, Klaipėda, Marijampolė, Rokiškis, Trakai, Neringa, Alytus ir Tauragė. 2025 m. Lietuvos kultūros sostinės titulą Kaišiadorys perduos Druskininkams.
Šio projekto tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas bei kultūros prieinamumą.