Panevėžyje vykusio „Atviros pramonės savaitgalio 2024“ įspūdžiai: per dieną ištirpusios vietos į ekskursijas ir augantis populiarumas
Paskutinę rugsėjo savaitę Panevėžys pulsavo pramone – mieste vyko ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS 2024. Net 14 šiuolaikinių pramonės įmonių atvėrė gamybos užkulisius. Renginio metu vyko per 100 ekskursijų tiek po šiuolaikines bendroves, tiek pramonės istoriją menančius objektus. Juos lankė didžiųjų šalies universitetų studentai, gamybos profesionalai, miesto gyventojai ir svečiai. Pažintinius įspūdžius šventės dalyviai rinko ir kitose Panevėžio erdvėse: audiovizualinėmis ir šviesų instaliacijomis nustebinusioje Respublikos gatvėje ir maisto įstaigose. Organizatoriai praneša, kad savaitgalio renginiai sulaukė per 2000 dalyvių.
Įvyko per 100 ekskursijų
Rugsėjo 23–29 dienomis „Panevėžys NOW“ antrąkart organizavo ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALĮ 2024. Vienas iš renginio tikslų – atskleisti sparčiai besivystančių ir visame pasaulyje Panevėžį garsinančių šiuolaikinių pramonės įmonių potencialą. Kaip teigia „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė, susidomėjimas renginiu pranoko lūkesčius.
„Pramonės savaitgalis stipriai ūgtelėjo. Prie renginio prisijungė ne tik praeitąmet dalyvavusios, bet ir naujos įmonės – kvietėme į 14 skirtingų bendrovių gamybos užkulisius, atvėrėme 15 pramonės objektų, beveik dvigubai išaugo ir ekskursijų skaičius. Nepaisant didesnių apimčių, iš 1200 visuomenei atvirų ekskursijų vietų, 800 iš jų užsipildė per pirmąją registracijos paskelbimo valandą“, – pramonės savaitgalio augimu ir susidomėjimu dalijasi M. Miniotaitė.
Savaitgalio dalyvių sąraše skambėjo šiuolaikinių gėrimų ir maisto produktų, elektronikos prietaisų ir komponentų, pakuočių gamybos, metalo apdirbimo, biotechnologijų ir kitų sričių įmonių vardai: „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Geld Baltic“, „Panevėžio energija“, „Aukštaitijos vandenys“, „IOCO Packaging“, HARJU ELEKTER, „Schmitz Cargobull Baltic“, „Ekornes Lithuania“, „PKC Group Lithuania“, „Bioenergy LT“, „Stigma“, „Arginta Engineering“, „Roquette Amilina“ ir pagrindinė šio renginio partnerė „Adax“.
Sulaukta svečių iš didžiųjų šalies universitetų ir kitų pramonės įmonių
Dalis renginio dalyvių gamybos duris atvėrė ne tik viešoms ekskursijoms – jos vyko ir specialiai suformuotoms studentų bei kolegų iš kitų miesto įmonių grupėms. Tokių susitikimų tikslas – padėti darbuotojams stiprinti profesinius ryšius, mainytis žiniomis ir gerąja praktika, o studentams – įsitikinti pramonės perspektyvumu ir susipažinti su karjeros galimybėmis.
„Studentų ir profesionalų įtraukimas – šių metų naujovė. Tikime, kad svarbu skleisti žinią apie Panevėžio įmonių gamybos inovatyvumą, sprendimus ir potencialą, taip pat jaunuosius talentus supažindinti su profesinėmis perspektyvomis ir gal, viliamės, būsimais darbdaviais“, – dalijasi M. Miniotaitė.
Pažinčiai su pramonės įmonėmis į Panevėžį atvyko Kauno technologijų universiteto, Kauno kolegijos, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) elektronikos, mechanikos, biotechnologijų, chemijos, maisto kokybės saugos, pramoninio dizaino inžinerijos krypčių studentai.
Pramonės tema pulsavo visas miestas
Pramonės tema skleidėsi ne tik šiuolaikinėse bendrovėse, bet ir kitose miesto pramonės istoriją menančiose erdvėse. Panevėžio kultūros centro ekskursijoje „Rūmų labirintais“ lankytojai sužinojo, kokią įtaką pramonės įmonės turėjo tokių objektų atsiradimui mieste, o ekskursijos „Pramonė veža“ dalyviai miesto industrines teritorijas aplankė ir jų istoriją pažino keliaudami autobusu.
Meno ir pramonės susitikimą buvo galima išvysti Respublikos gatvės atkarpoje nuo J. Masiulio knygyno iki „Stasys Museum“. Čia lankytojai galėjo išmėginti judesio, garso ir generatyvinio meno instaliacijas, taip pat apžiūrėti Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos mokinių iš gamybos įmonių panaudotų arba brokuotų priemonių sukurtus meninius darbus. Medžiagas mokiniams padovanojo įmonės „Arginta Engineering“, „Ekornes Lithuania“, „PKC Group Lithuania“, „OMG Bubble Tea“, I. Kriščiūno firma „IGIS“, SPEKTRUS EU. Vizualinius įspūdžius paįvairino muzika. Respublikos gatvėje skambėjo atlikėjo „Girių dvasios“ ir dueto „Smėlio laikrodis“ skambesiai, bare „Garsiakalbis“ – „Groove Saviour“ vinilo sesija.
Miesto pramonės istorija įkvėpimo šaltiniu tapo ir maitinimo įstaigoms, kurios specialiai šiam savaitgaliui sukūrė šios temos lydimus patiekalus, desertus ir gėrimus. Juos į savo meniu įtraukė restoranai „Blue Gastro“, „Akordai“, „Bazaar Bab“, „Kreivi pagaliukai“, desertinės „COSMOS“, „Red Velvet“, barai „Garsiakalbis“, Špunka „Old barrel Pub“, valgykla „Laimės sentimentas“, bistro kavinė ir firminė parduotuvė „Vasaris“. Specialią nuolaidą renginio dalyviams siūlė restoranėlis „Bisas“.
„Panevėžys NOW“ direktorė M. Miniotaitė patikina, kad Panevėžio pramonės šventės bus galima laukti ir kitais metais.
„Auginti renginį ir praturtinti jo turinį galėjome tik todėl, kad sulaukėme susidomėjimo ir palaikymo iš Panevėžio bendruomenės. Dėkojame pramonės savaitgalio įmonėms-partnerėms, kurios atvėrė gamybos užkulisius ir vedė ekskursijas; maisto įstaigoms, kurios gastronominiais potyriais lepino miesto svečius; „Bazaar Bab“ komandai, kuri padėjo užtikrinti, kad renginio savanoriai neliktų alkani; bendrovėms, kurios su Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos mokiniais pasidalino meno darbams reikalingomis medžiagomis. Taip pat sakome ačiū paramą skyrusiems verslininkams ir pagrindinei renginio partnerei, buitinę ir komercinę šildymo įrangą gaminančiai bendrovei „Adax“. Siunčiame padėkas ir linkėjimus atvykusiems, dalyvavusiems ir pasidalinusiems įspūdžiais ir patirtimis“, – dėkoja M. Miniotaitė.