Ministrė A. Pabedinskienė: „Savarankiškajai savivaldybių funkcijai vykdyti per metus skiriame net 230 mln. eurų – bene daugiausiai iš visų ministerijų“
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė šiandien dalyvaudama XXI Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime pasveikino naujai išrinktus merus ir atkreipė dėmesį, kad savivalda yra arčiausiai žmonių esanti valdžios grandis, kuri geriausiai žino, kaip spręsti opiausias socialines problemas regione, todėl ministerija savarankiškajai savivaldybių funkcijai vykdyti per metus skiria net 230 mln. eurų – bene daugiausiai iš visų ministerijų.
Ministrė A. Pabedinskienė priminė, kad nuo 2014 m. pradžios visos savivaldybės savarankiškai skirsto socialines pašalpas, o nuo 2015 m. sausio 1 d. visoms savivaldybėms perduotas ir būsto šildymo išlaidų bei išlaidų vandeniui kompensacijų teikimas. „Praktika rodo, jog savivaldybėms piniginę socialinę paramą teikiant savarankiškai ji tampa tikslingesnė, veiksmingesnė, pasiekianti tuos, kuriems ji iš tiesų būtina. Labai džiaugiamės, kad šis mūsų sprendimas duoda apčiuopiamų vaisių ir leidžia bent iš dalies spręsti didžiausią socialinę atskirtį patiriančių visuomenės grupių problemą“, – teigė ministrė.
Pasak ministrės, nepanaudotos lėšos (praėjusiais metais jos siekė beveik 300 mln. litų arba apie 82 mln. eurų) lieka savivaldybėms ir jos gali įgyvendinti jiems būtinus socialinės apsaugos darbus bei projektus: „Džiugina, kad dauguma savivaldybių naudoja šias lėšas papildomiems socialinių darbuotojų etatams steigti, neįgaliųjų integracijai ir socialinės atskirties mažinimui“.
A. Pabedinskienė taip pat pabrėžė aktyvaus tarpinstitucinio, tarpžinybinio ir tarpsektorinio bendradarbiavimo svarbą įgyvendinant institucinės globos pertvarką, kuria siekiama sudaryti tinkamiausias sąlygas likusiems be tėvų globos vaikams, neįgaliems vaikams ir suaugusiesiems su proto bei psichikos negalia, jų šeimoms ilgainiui paslaugas gauti ne per institucinę globą, o bendruomeninėje. Pasak ministrės, ruošiant pertvarkos planą buvo analizuojamas savivaldybėse teikiamų socialinių paslaugų prieinamumas, vykdomas aktyvus dialogas su savivaldybėmis, pertvarka pristatyta regionų plėtros tarybose, kad patys regionai teiktų savo siūlymus. Aktyvaus savivaldybių indėlio tikimasi ir vėlesniuose pertvarkos etapuose.