Dangus priklauso mums visiems

Panevėžio rajono švietimo centras kartu su partneriais įgyvendino daug tarptautinių projektų, kuriuose aktyviai dalyvavo priešmokyklinio ugdymo mokytojai. Net ir pasibaigus projektams nuoširdžiai džiaugiamės partneryste su Kretos universiteto priešmokyklinio ugdymo skyriaus ankstyvojo ugdymo docente Marija Ampartzaki, kuri pakvietė dalyvauti Tarptautinėje lygiadienio šventėje. Šį kartą Marijos kvietimą organizuoti nuotolinį projektą „Lygiadienis“ (angl. „Equal day“) perdavėme Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ mokytojai Ingai Širmulienei ir Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ mokytojai Ingai Baltrimavičienei, kurios kartu su savo mokiniais nuoširdžiai priėmė ir kovo 20 dieną atsakingai bei kūrybiškai įveikė tarptautinį iššūkį. Paprašėme mokytojų pasidalyti savo įspūdžiais.
Tarptautinio projekto įspūdžiais dalijasi Inga Širmulienė. „Kartu su Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ kolegėmis Jovita Niauroniene, Agne Jašinskiene ir ugdytiniais dalyvavome nuotoliniame tarptautiniame projekte „Lygiadienis“. Vaikams buvo skirta užduotis tyrinėti pasirinktą kosmoso reiškinį ar objektą ir parengti pranešimą. „Smalsučio“ priešmokyklinukai tyrimo objektu pasirinko mėnulį. Aiškinosi, kas pirmieji apsilankė jame, ar ten yra gyvybė, domėjosi mėnulio paviršiumi. Vaikai atliko eksperimentus, norėdami išsiaiškinti, kaip atsiranda mėnulio krateriai, kūrybiškai vaizdavo mėnulio paviršių. Mokytojų padedami savo pastebėjimus apibendrino ir parengė pranešimą „Mėnulio krateriai“. Nuotolinio susitikimo metu priešmokyklinukai pirmą kartą pristatė pranešimą „Mėnulio krateriai“ („Moon craters“) anglų kalba, išklausė Graikijos vaikų darželio pranešimą apie kosmosą. Susitikime Graikijos ir Lietuvos vaikai susipažino, vieni kitiems dainavo dainas savo gimtąja kalba, siuntė linkėjimus. Vaikų pranešimus stebėjo ir pasveikino su puikiais veiklų rezultatais Kretos universiteto docentė Maria Ampartzaki.“
Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ mokytojos Ingos Baltrimavičienės refleksija. „Kai vaikams pasakiau, kad vyks nuotolinis projektas, kuriame jie dalyvaus kartu su Kretos darželio vaikais, nekantriai laukė ir klausinėjo, kada tai įvyks. Nuotolinio susitikimo metu Kretos darželio vaikai parodė ir pristatė piešinius apie pirmąją kosmonautę moterį ir padainavo savo gimtąja kalba. Dar ruošiantis susitikimui viena mano auklėtinė sakė, kad man padės ir kalbės angliškai, bet kai susijungėme, drąsa dingo, jaudulys sutrukdė. Visi mūsų vaikai šiek tiek jaudinosi, bet gražiai pristatė iš juodų pirštinių sukurtą saulės sistemą su planetomis, pūtė raketas į kosmosą, deklamavo eilėraštį, mokė pasisveikinti lietuviškai. Abiejų šalių vaikai siuntė vieni kitiems širdeles. Po susitikimo vaikai visą dieną kalbėjo apie Kretą ir apie tai, ką pastebėjo atviros veiklos metu.“
Švietimo centro komanda nuoširdžiai dėkoja Kretos universiteto docentei Marijai Ampartzaki, Retimno 1-ojo ir 7-ojo vaikų darželių, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“, Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ mokytojoms už atviras nuotolines veiklas bei kūrybiškus pristatymus. Apibendrindami virtualaus projekto idėją siunčiame taikos žinutę ir tariame „Dangus priklauso mums visiems“, išsaugokime jį taikų savo vaikams.