Dėl priešgaisrinės saugos šienapjūtės darbų metu
Prasidėjus šienapjūtės sezonui, Joniškio priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai iškyla daug papildomų rūpesčių gesinant laukuose degančią žemės ūkio techniką, daržines ir pagalbinio ūkio pastatus, kuriuose sukraunamas šienas.
Norėdami išvengti skaudžių pasekmių, turite pasirūpinti, kad žemės ūkio technika atliekanti šienapjūtės darbus būtų techniškai tvarkinga ir aprūpinta efektyviomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis (gesintuvais).
Dažniausiai dėl lėšų stokos žemės ūkio bendrovės, ūkininkai į tai lengvabūdiškai numoja ranka, ignoruoja priešgaisrinę saugą, dėl ko, laiku nepradėjus gesinti gaisro židinio, ugnis padaro nemažus materialinius nuostolius: sunaikinami pastatai, technika ir pašarai.
Primename, kad prieš pradedant šienapjūtės darbus būtina:
- tinkamai paruošti daržines ir pašarų saugyklas – užsandarinti pastatų sienas, sutvarkyti vartus ir duris, įrengti tvarkingus užraktus;
- pastatus aprūpinti apsaugos nuo žaibo įrenginiais;
- pastatuose sutvarkyti elektros instaliaciją;
- pašarų saugyklose būtina periodiškai matuoti šieno kaitimo temperatūrą – pirmąsias 20 dienų pradėjus krauti šieną, kasdien, o jeigu šienas nekaista, kitas 20 dienų galima matuoti temperatūrą kartą per savaitę;
- baigus dirbtinį šieno džiovinimą, temperatūra turi būti matuojama dar 3 savaites.
Atstumas nuo lauke laikomų pašarų kūgio iki elektros tiekimo oro linijos turi būti mažesnis kaip 15 m, iki kelių – 20 m ir iki pastatų – 15 m.
Taip pat informuojame visus žemės savininkus ir jos naudotojus, kad šienapjūtės metu, gaisrams kilti palankiu laikotarpiu, bus vykdomi operatyviniai reidai, kurių metu bus tikrinama laukuose eksploatuojama technika, pastatai ir statiniai, kuriuose laikomas šienas, pašarai ir kt., o nustatytiems pažeidėjams bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės.
Primename, kad už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus, asmenys padarę pažeidimą, gali būti nubausti nuo 7 iki 579 Eur bauda.