Startuoja projektas „Verslo ir amatų akademija“

Šiaulių rajono kultūros centro Gruzdžių filialo salėje visuomenei pristatytas Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pradėtas vykdyti projektas „Verslo ir amatų akademija“, įgyvendinamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ bazėje, kurį finansuoja Bilo ir Melingos Geitsų fondas. Renginys baigėsi nusifotografuojant prie ką tik pasodintos obelaitės.
Renginį pradėjo ir vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė. Ji trumpai apibūdino projekto tikslus, uždavinius, laukiamus rezultatus. Iš Vilniaus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atvykusi projektų vadovė Giedrė Čistovienė teigė, kad pusę metų dirbta ypač daug ir atsakingai. Parašyti projektą ir laimėti, nėra lengva: turi būti konkurencingas, geresnis už kitus. Ji visiems palinkėjo sėkmės.
Apie projektą papasakojo Almantas Šlivinskas. Projektenumatomas Lietuvos bibliotekų praktikoje dar netaikytas jaunimo verslumo mokymas ir mažų verslo erdvių sukūrimas bibliotekose, jas pritaikant norintiems pradėti savo verslą. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, matydama rajone didelę jaunimo nedarbo problemą, numato surengti jaunimo motyvacijos skatinimo, verslo pagrindų mokymus, edukacinių užsiėmimų ciklą apie suvenyrų ar dirbinių gamybą vystant amatus ir rankdarbystę. Bus sukurtos 2 stacionarios info verslo mokymo erdvės su biuro darbo vietomis, aprūpintos baldais, IT ir ryšio priemonėmis, pritaikytomis grupiniams verslo mokymams, sukomplektuota mobili mokymo įranga, aprūpinta IT ir ryšio priemonėmis ir 4 mini biuro darbo vietos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose: Kuršėnų mieste, Gruzdžių, Kairių, Meškuičių miesteliuose bei Gilaičių ir Raudėnų kaimuose. Tikimasi, kad verslo pagrindų apmokytas jaunimas (iki 29 metų), bet dar neturintis lėšų savo biurui įrengti, šiose bibliotekose (arti jo gyvenamosios vietovės) galės rasti kompiuterizuotą darbo vietą, pritaikytą verslo pradžiai: gaminio projektavimui, reklamai, jo realizacijos rinkų, klientų paieškai, komunikacijai, finansų apskaitai tvarkyti ir tuo būdu išmoks sukurti naudą ne tik sau, bet ir visuomenei.
Su projekto startu pasveikino Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, savivaldybės Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Martynas Rusteika, savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Simona Kulevičiūtė. Susirinkusiems gerą nuotaiką dovanojo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniai, salėje veikė amatininkų bei mokinių darbų paroda.
Net 45 Lietuvos viešosios bibliotekos gavo dalinį projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR kultūros ministerijos finansavimą bendruomenių projektams įgyvendinti. Bibliotekų iniciatyvos padės išplėsti paslaugų spektrą, atnaujinti infrastruktūrą, gerinti darbuotojų kompetenciją ir taip įtvirtinti bibliotekas kaip savarankiškas tvarias bendruomenines institucijas, kurios svariai prisideda gerinant Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Kvietimą teikti paraiškas bibliotekų projektų daliniam finansavimui gauti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir LR kultūros ministerija paskelbė 2015 metų pradžioje. Iki kovo 6 d. viešosios bibliotekos kartu su partneriais pateikė 57 bendruomenių poreikius atitinkančias paraiškas.Gegužės viduryje paskelbtos 32 viešosios bibliotekos, kurioms skirtas „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR kultūros ministerijos finansavimas, obirželio pradžioje vertinimo komisijos sprendimu ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ priežiūros komiteto pritarimu patvirtintas finansavimas dar 13 viešųjų bibliotekų. Ekspertų komisijai įvertinus paraiškas, 45 bibliotekoms skirtas daugiau kaip 1 mln. 200 tūkst. Eur. vertės finansavimas.