Jono Vaicekausko išminties kupina paroda
Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta ginkūniškio skulptoriaus Jono Vaicekausko darbų paroda. Skambant Alvaido Bernoto birbynės garsams į parodą rinkosi tautodailininkai, valdžios atstovai, kultūros darbuotojai, skulptoriaus draugai ir bičiuliai. Pristatydamas savo darbus Jonas Vaicekauskas prisiminė, kad jo kūrybinė biografija prasidėjo nuo to, kai jis išmoko įvaldyti akmenį, kaip medžiagą. Pirmiausiai jam kyla įdėja, o paskui renkasi medžiagą – metalą, betoną, tesktilę ir net gi smėlį. Realizuojant kūrybinius sumanymus mieliausia medžiaga išlieka akmuo.
Parodoje eksponuojama penkiolika kaukių. Jos iš kitų išsiskiria tuo, jog dažnai panaudojamos naturalios formos – medžio žievė, šakos, kelmai…
Kaukes Jonas Vaicekauskas pradėjo drožti prieš kelis dešimtmečius, kai pats važiuodavo į Kurtuvėnų užgavėnių šventę. Nevažiuosi gi į užgavėnes su svetima kauke… Lietuvoje užgavėnių tradiciją per visus laikus išsaugojo tik Kurtuvėnai, Alsėdžiai ir Grušlaukis.
Skulptorių Jona Vaicekauską su gražia paroda pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė. Ji pasidžiaugė eksponuojamais darbais, kurie kartais verčia susimąstyti. Tai išminties kupina paroda.
Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pažymėjo, jog Jonas yra aktyvus įvairių plenerų, kūrybinių stovyklų, edukacinių užsiėmimų dalyvis.
Skulptoriaus darbais gėrėjosi ir gėles jam teikė Šiaulių tautodailininkų sąjungos pirmininkė L. Kelmelienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, kolegos ir bičiuliai.
Jonui Vaicekauskui buvo įteiktas Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro Padėkos raštas. Jį įteikė mero pavaduotojas Algis Mačiulis.