Kėdainiuose paminėta Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena
Rugpjūčio 23-ąją, minint Molotovo-Ribentropo pakto 76-ąsias ir Baltijos kelio 26-ąsias metines, Kėdainių šv. Juozapo ir šv. Jurgio bažnyčiose aukotos šv. Mišios už Tėvynės laisvę ir kovotojus. Prie paminklinio akmens rezistentams Skongalio gatvėje ir prie kėdainiečių pastatyto kryžiaus Baltijos kelyje buvo padėta gėlių, uždegta žvakelių, mirusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute.
Kartu su gausiu būriu kėdainiečių renginiuose dalyvavo ir rajono vadovai – meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir jo pavaduotojas Antanas Pavolis, rajono tarybos nariai.
„Kiekvienam Lietuvos piliečiui ir kiekvienai šeimai svarbi ši diena, susidedanti iš dviejų dalių – juodos ir baltos. Tamsioji pusė tai – V. Molotovo ir J. Ribentropo paktas, kuris pridarė daug bėdų Lietuvos kraštui. Šviesioji pusė tai – Baltijos kelias, kuris suvienijo mūsų tautą, žmones. Parodėme, kad esame stiprūs ir nieko nebijome. Pasakėme, kad būsime laisvi, ir tapome“, – kalbėjo meras S. Grinkevičius.
1939 m. rugpjūčio 23 d. Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministras Viačeslavas Molotovas ir nacistinės Vokietijos užsienio reikalų ministras Joachimas Ribentropas pasirašė dvišalę nepuolimo sutartį, pagal kurią Maskvai atiteko Suomija, Estija, Latvija, Rytinė Lenkijos dalis ir Besarabijos regionas, Vokietijai liko vakarinė Lenkijos dalis ir Lietuva. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, po vienuolikos dienų, slaptieji protokolai buvo pakoreguoti – Vokietijai teko didesnė Lenkijos dalis, o Lietuva pateko į sovietų įtakos zoną.
1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-tąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, daugiau kaip pora milijonų Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų rankomis susikibo į gyvą grandinę, sujungusią Vilnių, Rygą ir Taliną.