Pagrindinis kriterijus – eismo intensyvumas
Ne taip seniai viename iš rajono laikraščių po rubrika „Skaitytojų nuomonė“ buvo išspausdintas Laisvės seniūnaitijos seniūnaitės Adelės Gedmontienės mintys apie tai, kad praėję savivaldos rinkimai nieko gero neatnešė – esą dėl gyventojų gerovės niekas nenori nė piršto pajudinti, tvarkomos ir asfaltuojamos gatvės ne miesto centre, o esančios jo pašaliuose. „Kur jūsų protas, ponai valdininkai?“ – retoriškai klausė seniūnaitė, dėstydama, kad norėtų matyti labiau tvarkomas Klevų, Ežero, Draugystės, Ąžuolų, Žemaičių, Baltijos, Atžalyno ir kitas tos miesto dalies gatves.
Plungiškiai turėtų žinoti, kad gatvės ir keliai asfaltuojami pagal dar 2007 metais Plungės savivaldybės tarybos priimtą sprendimą, sudarius Plungės rajono gatvių ir kelių tinklo plėtros ir priežiūros programą. Šioje programoje numatytos atliktomis studijomis pagrįstos gairės, darbų eiliškumas pagal prioritetus. Taigi programa ne vakar ir ne vien šiuos savivaldos rinkimus laimėjusių partijų atstovų buvo sugalvota ir ne vieno politiko jėgoms tos programos prioritetus pakeisti.
Kaip tik šiomis dienomis Plungės savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais dėl Miškų gatvės rekonstrukcijos. Netrukus, baigus viešųjų pirkimų procedūras, turėtų pajudėti ir Klevų gatvės rekonstrukcijos darbai. Šiose gatvėse numatyta važiuojamosios dalies rekonstrukcija su pėsčiųjų ir dviračių taku, apšvietimu.
A. Krauleidis informavo, kad jau sudaryta sutartis ir dėl Alanto gatvės (Kulių seniūnija) rekonstrukcijos – rangovai jau suderino patikslintą projektą. Pradėta ir Makščių gatvės (Alsėdžių seniūnija) rekonstrukcijos pirkimo procedūra: paskelbtos techninės specifikacijos sąlygos. Sutartį su rangovais tikimasi pasirašyti šį rudenį.
Pradėję darbus įvardytuose objektuose rangovai gatvių rekonstrukcijas, jeigu neužtektų finansavimo, galės užbaigti per ateinančius metus.
„Praeitais metais Ežero gatvės atkarpoje buvo paklotas ištisinis asfaltas, bet gyventojų norai auga, jiems nebeužtenka vien tik asfalto, jie nori pilnos rekonstrukcijos – šaligatvių ir bortelių, apšvietimo, tačiau čia yra problemų dėl lietaus kanalizacijos. Raginu atkreipti dėmesį į tai, kad tos gatvės rekonstrukcija patenka į prioritetinių gatvių sąrašą. Visgi miesto gatvėms tvarkyti numatytas eiliškumas, kurio negalima pažeisti, nebent su viena sąlyga, kurią Savivaldybės taryba patvirtino šiais metais: pirmumą prieš kitas gatvė gautų tuomet, jei jos gyventojai ar toje gatvėje įsikūrę fiziniai ar juridiniai asmenys sutiktų prisidėti savo lėšomis prie rekonstrukcijos 20 procentų reikalingos sumos“, – pažymėjo Savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė.
„Kiekvienas nori pagerinti savo gyvenamą aplinką. Nenuostabu, kad ir nuomonę viešai išreiškusiai seniūnaitei jos norai atrodo patys svarbiausi, kuriuos valdžia turėtų neatidėliodama įvykdyti. Gatvės pagal prioritetus buvo išskirstytos dar 2007 metais. Darbams vykstant keitėsi gatvių prioritetai: iš P2 tapo P1 ir panašiai. Savivaldybės tarybos sprendimai dėl gatvių tvarkymo yra vieši ir visuomenei prieinami, todėl eiliškumu galima bet kada pasidomėti. Tiek meras, tiek Savivaldybės tarybos nariai gali siūlyti peržiūrėti prioritetus ir, pritarus balsų daugumai, programą koreguoti. Tačiau noriu pažymėti, kad tas planas dar 2007 metais nebuvo išlaužtas iš piršto. Gatvėms prioritetai buvo suteikti atsižvelgus į eismo srautų vietinės reikšmės gatvėse ir keliuose studiją atlikusių specialistų rekomendacijas. Vienas iš pagrindinių pirmumą prieš kitas gatves teikiančių kriterijų buvo gatvėje užfiksuotas eismo intensyvumas. Mieste ir dabar yra nemažai gatvelių, kurios susijusios tik su čia gyvenančių žmonių poreikiais. Jei tokia gatve nėra intensyvaus eismo, jei nevažiuoja viešasis transportas, gatvei bus suteiktas žemesnis prioriteto lygis“, – paaiškino A. Krauleidis.